Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért ilyen könnyen tekerhető...

Miért ilyen könnyen tekerhető a legnagyobb fokozatba?

Figyelt kérdés
A haverom is hasonló mtb bicikli tulajdonos, de az övé a legnagyobb fokozatba baromi nehezen tekerhető, de ha megbirod hajtani megy mint a villám. Az enyém egy ideig nehéz aztán olyan gyorsan tekerem hogy alíg tudom követni a pedàlt. Miért van ez?

2020. febr. 11. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
nem reccsen mielőtt alig tudod követni a pedál?
2020. febr. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olyan mintha szarul àllna a hàtsó vàltóm vagy nem tudom. Nem tudom érthető e amit írtam.. Szóval én a legnehezebb sebességbe nagyon gyorsan pedàlozok ő úgyan abba a sebességbe jóval lassabb de 2x olyan gyors. Kipróbáltam az ő bicójàt és baromi nehéz tekerni de meghajtó nagyon megy
2020. febr. 12. 03:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Számold meg hány foga van a fogaskeréknek neked elől és hátul, és neki elől és hátul... szerintem ez meg is fogja adni a választ.
2020. febr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Más áttételeitek vannak. Ha mindkettő 3x9-es, 26"-os, akkor is lehet különbség a lánckerekek méretében. Ha csak elől a nagytányér egyiken 42, a másikon 44, már az is érezhető. Hátul sem biztos, hogy mindkettőnél 11-es a legkisebb lánckerék.


Számold ki, hogy egy 42-12-es és egy 44-11-es hajtás között hány százalék a különbség!


Eddig tartott matematika, jöjjön a fizika!

A nehezebb kerekeket jóval nehezebb felgyorsítani, viszont ha már forognak, akkor szinte meg sem lehet állítani őket!

Tehát szedd ki a kerekeket és mérd meg egy +/-5 gramm pontos mérlegen!

A bringa teljes tömege is számít, azt is érdemes megmérni.


Aztán jöjjön egy kis anyagismeret!

Ha az egyik bringa acél, a másik pedig alu ötvözet, akkor az utóbbi jóval könnyebben gyorsítható.


Aztán ott van még a biomechanika, hogy miért jó a patent pedál... és mág sorolhatnám. Valószínűleg az áttételben lesz a különbség és a válasz, de ebből is látszik, hogy nem elég erősnek lenni ahhoz, hogy gyors legyén bringán. Az erős is egy buta kifejezés...

2020. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nos köszönöm a válaszokat :) utolsó igazán részletes volt a beszàmoló. :)
2020. febr. 12. 16:17
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem ez van Hajtómű

Suntour XCT (42x32x22) - hossza 170 mm (17 ") 175 mm (19" - 21 „) és full sebességbe tekerek mint a bolond, de nem megy gyorsabban. Egy idő után olyan màr mintha a legkönnyebbe tekernék és a sebesség is egy bizonyos pontig megy utánna hiàba tekerem gyorsabban ha nem bírja követni a làbam a pedàlt. Gondolok még arra hogy az enyém terepre lett kitalàlva.

2020. febr. 12. 16:22
 7/8 anonim ***** válasza:
2020. febr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A gumi recéssége is számit. A hajtókar hossza:

Ha neked hoszabb akkor nagyobb az erőkar,akkor is könnyebb a tekerés.

Rövid karral viszont lehet pörgetni...de nehezebb az indulás.

2020. febr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!