Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit vegyek?...

Milyen biciklit vegyek? -bővebben lent-

Figyelt kérdés
Nos vegyesen használnám földúton de leginkább aszfalton (idő függvényében 20-20kmes túrákra is de aszfalton) használnám.Ezt a típust néztem ki de érdekelne mások véleménye is hogy ilyen terepviszonyra milyen biciklit ajánlotok. [link] (Én 185 magas és 90kg-os férfi vagyok)
2020. febr. 22. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Vékonyabb kerekű trekkinget vennék, ha túlnyomórészt aszfaltra kell.
2020. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én semmilyen kerékpárt nem vennék mechanikus tárcsafékkel.

Ha nem szánod rá a pénzt a hidraulikus tárcsafékre, akkor vegyél egy jó V-fékkel felszerelt bringát.

Nagyon jó V-fékek vannak. De a mechanikus tárcsa vacak.

2020. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Farkas Manó Zsolt válasza:
Magyar Csepel. Minél régebbi, annál jobb. Nekem az van, de sík úton lehagyom a sáskavázas montit is. Csak rendszeres karbantartás/tartatás kérdése.Terepet is bírja,szerintem felesleges a flancos, márkás bringa. Főleg, ha sokat jársz földutas, vagy netalán rosszabb terepen.
2020. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a mechanikus tárcsafékkel mi a probléma?
2020. febr. 22. 19:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, szánj rá nagyobb összeget! Mondjuk a dupláját. Ennyiért használatban gondolkodnék. Földútra elég egy cross trekking is. MTB komolyabb terepre való, de ahhoz jóval feljebb kell menni árban.
2020. febr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TR75 ***** válasza:

Ha főleg aszfaltra használnád, akkor ne végy montit. Inkább trekkinget vagy túrabringát. Én még azt is meggondolnám, hogy az első villája teleszkópos legyen-e. Lehet, hogy ez csak az én mániám, de szerintem a teleszkóp plusz hibaforrás (ebben az árkategóriában mindenképpen).

A mechanikus tárcsafék... Nyilván vannak rosszak. De egy Tektro Spyre pl. már nem rossz. Vagy épp a linkelt bringán lévő Hayes is elmegy. És sokan előnynek tartják, hogy a semmi közepén is lehet szerelni (ellentétben a hidraulikussal).

Szóval gondold át ezt a monti-dolgot szerintem is (bár amúgy az az igazság, hogy a bringázára is igaz, hogy nem kell túlzottan foglalkozni mások véleményével - de érdemes átgondolni, amit mondanak).

2020. febr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azokkal értek egyet, akik szerint inkább trekkinget/túrabringát érdemesebb venned. Könnyű földúton azzal is lehet menni, aszfalton meg jobb, mint a MTB. Ekkora kerettel meg amúgy is inkább az jön össze V fékkel és teleszkóp nélkül.
2020. febr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gravel bringa, vagy ahogy irták is : Trekking.
2020. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!