Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vegyek?

Milyen kerékpárt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hosszabb távú (~30km) munkába járáshoz szeretnék új kerékpárt venni. Jelenleg egy agyváltós Csepel Landridert hajtok, de a próbaút alapján sem a súlya, sem a felszereltsége nem felel meg maximálisan a célnak. Olyan kerékpárt keresek, ami megfelelően gyors, könnyű, de azért valamennyire komfortos is napi 2x bő egy óra tekeréshez. Ebből adódóan a fitnesz, vagy komfortos országúti kategóriában keresek és jelenleg inkább előbbi felé hajlok. Úgy gondolom, hogy a célnak jobban megfelel ez a típus (de írjátok, ha nem így van), mert:

- egyenes kormány szélesebb, több minden felfér

- városban stabilabb kisebb sebességnél

- kényelmesebb pozíció + ezt szoktam meg

- 30-35 kmh között talán nem olyan nagy a hátránya a légellenállás miatt


Ezen a kategórián belül olyat kerestem (és kérlek itt is írjátok meg, ha nem így van, felesleges, nem fontos, stb...), ami:


- minimum mechanikus, de inkább hidraulikus tárcsafékkel rendelkezik (nedves, saras idő)

- karbon villás (könnyű, de elnyeli a rezgéseket, az alu viszont szétráz az úthibákon)

- lehetőleg sárvédő szerelhető rá

-200-250 ezer forintot szánnék rá (és újonnan, mivel sokat lesz használva, nem akarok a szükségesnél többet karbantartással foglalkozni, amíg lehet)

- minél jobb kategóriájú alkatrészek


A fentiek alapján 3 kerékpár felelt meg az elképzeléseknek:

- Merida speeder 100 (karbon villa, hidr. fék, de hátul Acera, elől csak Tourney váltószett, 250e HUF)

- Giant Fastroad SL3 (karbon villa, hidr. fék, Claris váltószett, 230e HUF)

- Giant Fastroad SL2 (karbon villa, hidr. fék, Sora váltószett, 265e HUF)

-Cannondale Quick 4 disc (karbon villa, hidr. fék, Sora váltószett, 225e HUF)

- Triban RC500 (karbon villa, mechanikus. fék, Sora váltószett, 200e HUF)


Ezek alapján nekem a Cannondale / Triban tűnik befutónak. Kérdésem, hogy ezek a szempontok indokoltak-e, vagy mást is figyelembe kéne venni, illetve valóban ez a 2 a legjobb vétel (és melyik?), vagy szólnak érvek ellenük, a másik 3 mellett.



2020. febr. 27. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Legközelebb linkelj, légy szíves, mert létezik több évjárat, és eltér a felszereltség. Sajnos az látszik, hogy ilyen árban még mind kompromisszumot jelent valamilyen téren, különösen igaz ez fékek terén. Ennél többre mész egy jó V-fékkel szerintem.

A Cannondale 2019-es Quick 4 a bringaboard speckó szerint nálam befutó lenne, viszont más oldalakon nem ezt a specifikációt írják. Azok szerint Altus/Deore 3*9 váltás és Tektro fékek vannak rajta. Talán még így is ezt választanám a listából.

Mechanikus féket nem vennék, így a Tribant azonnal ki is lőném.

A Giant a szar Tektro féket még 140-es tárcsával kombinálja, amin nekem halálfélelmem lenne. Kihagynám.

Meridát pedig az alap váltók miatt dobnám.

Viszont gyors körültekintéssel itt van ez:

[link]

Szerintem jóval kiegyensúlyozottabb specifikáció.

2020. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még egy olyan opció eszembe jutott, hogy mégis a Tribant veszed, majd a fennmaradó összegből veszel rá egy jó féket, ha nem vagy elégedett a mechanikussal. Mivel külön van a fékkar az egyenes kormányoson, ez elég egyszerűen megoldható.
2020. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, a speeder 200-on is gondolkoztam, és tudom, hogy elég irracionális indok, de egyszerűen taszít a színezése :D


A tektro fékek olyan rosszak még hidr. változatban is?

A mechanikus tárcsafék is olyan rossz? Olvastam, hogy kb annyit tud, mint egy jobb v-fék, viszont ez fog akkor is, ha saras/vizes az út.


Illetve gondolkoztam még Cube SL Road és Kross Pulso 1.0 bringákon is, de azokon meg alu a villa, ami elvileg elég merev, és ráz az úthibákon. Erről mi a véleményed?

2020. febr. 27. 19:46
 4/7 A kérdező kommentje:
Illetve nekem L-s kéne (185cm) speederből viszont M/L a legnagyobb itt.
2020. febr. 27. 19:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, a vadon sportnál van L-es 200-as. Szerintem nem néz ki rosszul, de ez szubjektív. Amúgy nem sokáig nézegeti az ember, hamar megszokja.

Nekem még nem volt Tektro fékem, de elég rossz hírű márka. Még pár decathlon értékelésben is szidják, pedig a vásárlók többségének nem sok tapasztalata van. Én a Shimano fékekre esküszöm, egy-két kivételtől tekintve nagyon megbízhatóak és jól fognak.

Egyébként általános tévhit, hogy a tárcsafék az aztán nagyon jól fog. Egy olcsó, 160-as tárcsás fék szerintem gyengébb egy viszonylag alap V-féknél is. A V-féknek van egy nagy előnye, hogy nagy kerületen, nagy erőkarral fékez. Az esős fékhatás is részben tévhit, esőben a tárcsa is vizes lesz, nem csak a felni. Kevés bringás teker olyan körülmények közt, ahol ez valóban kiütközik.

A mechanikus féket állíthatni kell, és a tárcsafék egyik legnagyobb előnyét veszíted el vele, a kiváló adagolhatóságot és finom működést. Ha a fék- és váltókar egyben van, költséges a fejlesztése. Tribannál szerencsére nem így van.

Nem volt még alu merev villám, egyből karbonra váltottam a teleszkóp után. Én is az olvasottak alapján tudnám csak azt mondani, hogy inkább karbon villás bringát nézz. Főleg, hogy egy ilyen fitness gép elég vékony gumikon gurul. Még karbon villával is meg fogod érezni az úthibákat. Én 42-es gumikon gurulok, de az itthoni útviszonyok közt még így is gyakran inkább kiállok a nyeregből.

2020. febr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a hasznos infókat. Ez alapján lehet a Speeder 200 lesz.


Amúgy a karbon vázakról / villákról azt hallottam, hogy nem túl tartós anyag, viszonylag hamar tönkremegy. Ezzel kapcsolatban van valamilyen tapasztalatod?

2020. febr. 28. 08:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak fél éves a karbon villám.ll, így sok tapasztalatom még nincs vele. De alapvetően tartós az, csak a nem tervezett irányú erőkre érzékeny. Tehát ha szerencsétlenül esel, eltörhet. De ez ritka, és már nem olyan drága egy új villa. Amúgy én 110 kilósan használom, és bírja.
2020. febr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!