Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tárcsafékes kerékpárokra...

EagleHUN kérdése:

Tárcsafékes kerékpárokra csomagtartó, gyerekülés hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Páromnak (unisex vázas) és nekem (férfi vázas) is elöl hátul tárcsafékes kerékpárunk van.

Az enyém ráadásul olajos tárcsafékes.


A pároméra valami hagyományos kellene amire gyerekülést lehet erősíteni.

Az enyémre a fordított U alakú kerékpáros táska tartásához valót.


Milyen csomagtartó típusokat lehet ilyen kerékpárokra felszerelni?

Mit kell nézni? Milyen műszaki paramétert?

Akinek van tapasztalata ebben legyen szíves segítsen nekem ebben.

(Ha nyitnak a kerékpárüzletek a vírus után akkor aktiválnám a dolgot.)


További alkérdés lenne hogy előlre szerelhető gyerekülést miért csak 15kg -ig lehet találni? Picurkánk 12kg szóval még jó lenne neki de már nem sokáig!

Az én vázcsövem fent nem kör keresztmetszetű a páromé meg ugye uniszex váz, és így elvileg csak a kormányra lehetne erősíteni?


És még egy kérdés: Utánfutóról vélemények? Csak nem túl olcsó még használtan sem, de ez az egy gond van csak vele?



2020. márc. 22. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézegesd a csomagtartókat a decathlonban, elég sokfajta van, akár tárcsafékeshez is. Pl. [link]


Ennél 22kg a súlyhatár: [link] Már csak egy tárcsafékesre szerelhető csomagtartót kell találnod, aminél min. ennyi a határ.


Az utánfutó tök jó - csak nem Magyarországon, ahol még a felnőtt biciklist se veszik észre, nemhogy a mögötte alacsonyan lévő utánfutót + alacsonyabban a levegő se túl jó.

Akkor már inkább egy cargo bicikli, az nagyon jó, Mo-tól nyugatabbra, ahol simán vehetnek egyet akár egy havi fizetésből is, sokkal elterjedtebb, mint az utánfutó. Praktikus és biztonságosabb.

2020. márc. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én mtb-re topeak uni super tourist dx disc hátsó csomagtartó5 vettem, az jó tárcsafékeshez de nem tudom hogy a gyerekülést hogy kell felfogatni, ezen középpen egy sín van amibe becsatlakoztatható a topeak táskám. De ebike-n körbenézel, mindnél írják hogy jó e tárcsafékesre
2020. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ természetesen ment a zöld kéz.


A gyerekülést mi is decathlonnál nézegettük. Csak csomagtartót nem láttunk ami jó is hozzá és megbírja.


Az a nyeregcsőre szerelhető csomagtartó a másik általad adott linken nekem a táskához jó lenne, mivel csak max 10kg.

A gyerekülést és a gyereket nem bírja meg. Pont ez a probléma. :-(


A cargo kerékpár érdekes ötlet, de nem tudnánk hol tárolni, a tárolónk kicsi is alacsony is épp befér a 2 kerékpárunk, a lakásba nem férne be. És pár év múlva vissza kellene váltani kerékpárok közt ha már maga teker a picúr, ezt ha lehet el szeretnénk kerülni hogy váltogassunk kerékpárokat.


Ilyen kormánycsőre szerelhető "cargo" -t külön felszerelhetően nem lehet megvásárolni?

Mint amit itt látni elől a kormányon:

[link]


Ez még talán megoldás lenen ha rá lehet erősíteni a gyerekülést is.

2020. márc. 22. 19:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem írják, hogy hány kg-ig jó, de olyan, mint a képeden:

[link]


A legjobb gyerekülések:

[link]


Ülések előre:

[link]

2020. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi #2 #4 nekek is ment a zöld kéz.
2020. márc. 25. 00:08
 6/7 A kérdező kommentje:

Egy fontos információ kimaradt a kérdésből:

- A párom kerékpárja 26" -os

- Az enyém 29" -es

2020. márc. 30. 10:16
 7/7 A kérdező kommentje:

Egy Hamax Chill típusú nyeregcsőre (csomagtartós alátámasztás szükséglete nélkül) felszerelhető 5 pontos övvel ellátott gyerekülés lett a választás. A lábaknak van külön rögzítője.

22kg -ig jó.

Megrendeltük, megérkezett felszereltem.

Kipróbáltuk.

Tetszett Az 1év 3 hónapos kislányomnak.

Féltem hogy nagyon lifegni fog, először hintázott is benne direkt tetszett neki.

Ez viszont már menet közben nem jelentkezett igaz sima kerékpárutakon mentünk döcögősön nem.

És direkt sem csinálta már csak először.


Sisakot is hamar megszokta.


A hátsó lámpát még majd át kell helyezni az ülés hátára vagy valamit kitalálni, mert az is a nyeregcsövön volt eddig a páromnál. Ráérősben majd megoldom.

2020. máj. 5. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!