Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik hatékonyabb?

Melyik hatékonyabb?

Figyelt kérdés

A kérdés csupán elméleti. Ha én nyáron heti 3x 30 kilométert kerékpározom, de november körül leállok, akkor következő szezonban (március) körül melyik hatékonyabb?


A) Ha minden alkalommal fokozatosan növelem a megtett távot (pl. 15-18-20 kilométer, és így tovább)


B) Ha rögtön 25-30 kilométerrel kezdek, és mondjuk a 10. alkalommal már ,,meg se kottyan”


Szóval a kérdés arra vonatkozik, hogy melyikkel hozható vissza gyorsabban és hatékonyabban a nyári állapot (amikor 50 kilométer sem kottyan meg).



2020. ápr. 5. 00:08
 1/3 TR75 ***** válasza:
Ha télen nem tekersz, bent sem, akkor szerintem érdemesebb fokozatosan növelni a terhelést. Én is ezt csinálom, pedig amúgy melóba bicajjal járok, nem szakadok el teljesen a bicajtól télen sem, de még így is fárasztó az első 4-6 hét. Az élmény ugyan megvan, de tavasszal tekerés után sokkal fáradtabb vagyok, mint a szezon többi részében. Igaz, én sem leszek már fiatalabb, szóval ez a korral (is) jár.
2020. ápr. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én télen csak a buszhoz szoktam biciklizni. Azt hozzá kell tenni, hogy még fiatal vagyok😅 most így szezon elején 20-25 kilométereket mentem, ezekkel kapcsolatban azt éreztem, hogy pont elegendő (már le is fárasztottak).
2020. ápr. 5. 09:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
ha nem tekersz akkor mindenképpen a fokozatosságot be kell tartani, mert ha komolyan ráterhelsz az izületeidre, izmaidra akkor lehet, hogy az egész nyaradat elb..tad egy meggondolatlan terheléssel.
2020. ápr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!