Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Legelső DH biciklinek milyet...

Legelső DH biciklinek milyet vegyek?

Figyelt kérdés
3 bicikli között nem tudok dönteni. Specialized Demo 8, Mondraker Summum, Giant Glory. Mindegyik vagy 2013-mas vagy 14-es. Szerintetek melyik a legjobb?

2020. ápr. 9. 10:15
 1/8 anonim válasza:
Ez a felszereltségtől függ! A teleszkópot nézd illetve a hátsó tagot hogy volt e szervizelve illetve nem karcosak e becsúszók! Érdemes még a fékeket nézni tárcsa kopottsága stb, váz állapota repedt csavarodott torott stb. A demo 8 egy igen jó váz de a többi is igen drága ha esetleg mindegyiknek rendben vannak az alkatrészei akkor ha van rá lehetőséged akkor bróbáld ki mindegyiket és az alapján dönts! Én Demo 8 vagy Mondraker párti vagyok.
2020. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem DH-zok, de ezek azért mind elismert típusok. Egy kezdőnek szerintem mindegyik több mint elég. Feltételezem, hogy elsőnek a használtak közt nézelődsz. Ilyenkor nagyon fontos az állapot, mert egy ilyen bringa nagyszervizére komoly pénzeket el lehet költeni. Ahogy írták, a tag és teleszkóp állapota, karbantartottsága kritikus pont, ezen kívül a váz forgáspontjait is érdemes nézni. Nem tudom, hogy mindegyikbe könnyedén beszerezhetőek-e a csapágyak. Úgy tudom vannak típusok, ahol nem szabvány ipari csapágyakat használnak, így költséges és körülményes tud lenni ezek cseréje. Kerekek nyilván ne legyenek csámpásak, ne kotyogjanak, a váz menetei ne legyenek szétnyalva, stb. Az sem hátrány, ha jó állapotú, minőségi gumik vannak rajta. Valószínűleg patika egyik sem lesz, csak nem a vázon lévő karcok számát érdemes nézni, hanem a mechanikai állapotot.
2020. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A Demo és a Mondraker elég jó állapotúnak tűnik, viszont a Giant 100 ezerrel olcsóbb, és nem is néz ki olyan jó állapotúnak, mint a többi. A Demo-n egy Boxxer villa van, a Mondraker-en egy Fox Kashima. A fox jobb nem?
2020. ápr. 9. 20:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Százat simán el tud vinni, ha sok dolgot kell rajta szervizelni. Villa ügyben én nem nyilatkozom, mert nem próbáltam egyiket sem. A kashima tudtommal csak a bevonat neve a foxnál. Nem tudom DH villánál is igaz-e, de a foxok karbantartása általában körülményesebb.
2020. ápr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak én érzem kicsit túlzásnak itthonra a DH bicókat? Melyik itthoni pályákon nem lehet lazán lejönni egy 160-170 eket mozgó enduro bringával amikkel viszont legalább felfelé is lehet tekerni? Nincsenek túl nagy, rendkívül meredek hegyoldalaink sem pedig extra göröngyös sziklás részek vagy óriási ugratók mint a Red Bull Rampage vagy Hardline versenyeken
2020. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ha most kezeded a bringázást akkor ezek közül egyiket se, inkább merevet 120mm körüli úttal. Az jobban megtanít bringázni, ha azzal már jól megy akkor jöhet valami össztelós.


Ha már van bringás múltad, és minden képpen DH-t szeretnél, akkor azt amelyik a legjobb ár-érték arányú, legjobb állapotú.


A kashimás Fox jobb minta boxxer, de nem vennél észre nagy különbséget kezdőként.


Egyébként én a merev endurót ajánlanám neked. Újonnan 400 körül már jók vannak. Könnyeb és olcsóbb karban tartani, és a "fun faktor" is nagyobb mint egy össztelóssal.


De ami a legfontosabb: nem akkor leszel jó bringás, ha drága kerékpáros van.

2020. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Adom a hatos válaszát. Én is egy 64-66 fokos fejcsövű 130-150mm-t mozgó merevvel kezdenék. Sokan akik össztelóssal kezdenek komolyabban montizni nem tanulnak meg rendesen egy két dolgot mert túlságosan a bringára bizzák magukat a nagy rugótak miatt és olyan mereven állnak a bicón lefele menet mint a cövek.


Egy rendes merevvázas montival hihetelen jókat lehet bringázni.

https://www.youtube.com/watch?v=6dRk9ZgKh-k


A csávó olyanokat megy ezzel a Nukeprooffal amilyeneket sokan DH bringákkal nem mernének

2020. jún. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Merevvázas túra montival kezdtem, aztán arról váltottam merevvázas trail mtb-re, és onnan váltottam 120-at mozgó ilyen lightosabb trail biciklire, szerintem ennyi biciklis múlt már elég egy DH biciklihez.
2020. jún. 8. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!