Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az országútisok lenézik a...

Az országútisok lenézik a mountain bike-osokat?

Figyelt kérdés
Néztem itt pár kérdést, amiben az outikat és a mountain bike-okat hasonlították össze, és rengeteg olyan válasz volt, hogy az országúti a biciklik biciklije, a mtb pedig egy haszontalan divatbicikli, ami semmire nem jó, és kevés felhasználási lehetősége van. Nem tudom, hogy akik ezeket írják, azok tisztában vannak-e a mountain bike ágazataival, vagy csak mondják a hülyeséget. Alapból nem értem, hogy hogyan lehetne korlátozottabb a felhasználása egy olyan biciklinek, ami elmegy terepen és aszfalton is (igaz, hogy az utóbbin nem olyan hatékonyan, de az országúti terepen meg már nem menne el, annál pedig mégis csak jobb), illetve magán a mountain bike-on belül sokkal több ágazat van, mint országútiban. Ameddig mountain bike-ban fel tudok sorolni olyanokat, hogy XC, All-Mountain, Enduro, Downhill, Dirt-Jump, meg ilyenek, addig az országútinál szerintem nem is nagyon vannak ilyen külön ágazatok. (Persze van a cyclocross, meg amikor ilyen pályán mennek körbe-körbe, de ez azért még mindíg nem sok, illetve egetverő különbség sincs köztük). De akkor meg miért kell leszólni a mountain bike-ot? Vagy az ilyen emberek arra gondolnak, mikor valaki megveszi a 100 ezres bolti mountain bike-ot, és azzal tekereg a városban?
2020. ápr. 11. 12:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
Ne foglalkozz ilyen ostoba szóbeszédekkel!
2020. ápr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
én országutival járok a kocsmába, de senkit nem nézek le ezért
2020. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos olyan világban és korban élúnk amikor lekell nézni a másikat.

Mindazon álltal a mtb lett a nagyáruhazi vacak amit szégyeneltesen olcsón lehet a népnek osztani. Az igazi orszagutisok ezzel is tisztában vannak,és nyilván lenézik azokat akik azzal probálnak felvágni,pedig nincs mire.

2020. ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 TR75 ***** válasza:
61%

Nyilván az outi a királyság, a monti meg a kemény csávók bringája. Ez van.

Nem kell ezzel foglalkozni. Én a kettő között vagyok, gravellel tolom, lehet vele teperni országúton, de a terep sem jelent akadályt, szóval gyakorlatilag a konkrétan sziklás ugráláson kívül jó mindenre - bár azt mondják, ami jó mindenre, az nem jó semmire. Mondjuk Chris Akrigg máshogy képzeli ezt is:

[link]

(Oké, ő egy átalakított Mongoose Guide-ot gyepál meg, ami már inkább monstercross. 2:40-nél rendesen leteszi a szikla élére a hátsó kereket :-o)

Ma már kezdenek elmosódni a határok, vannak mindenféle keverék bicajok, meg van átjárás egyik kategóriából a másikba. Ha már választani kell, én is inkább azt mondom, hogy legyen monti (ami némi ráfordítással átalakítható aszfaltosabbra), mint országúti, aminek a paraméterei eleve kizárják, hogy ballonosabb gumit lehessen rátenni.

Mindegy, ez csak az én véleményem.

2020. ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
36%
Én nem nézem le őket, de soha nem köszönök a montájnbájkosoknak.
2020. ápr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 TR75 ***** válasza:
66%
Én meg mindig tarkón vágom az országútisokat :-DDD
2020. ápr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
27%
Inkább maradj csendben 6os ha csak ennyire telik tőled...
2020. ápr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 TR75 ***** válasza:
40%
:-D
2020. ápr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Fura de valós igényt elégitki ez a telos koskormányos szörnyszülött.
2020. ápr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
De szerintem mondjuk egy downhilles még mindíg "többet tesz le az asztalra" mint egy országútis.
2020. ápr. 11. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!