Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Normális ha picit lötyög az...

Normális ha picit lötyög az első teleszkóp? Ha behúzom az első féket, és előre hátra "lökdösöm" a bicklit, akkor a teleszkóp lába lötyög kicsit a becsúszószáron. Próbálom szemléltetni ezen a képen:

Figyelt kérdés

[link]


Tényleg csak kicsit lötyög, talán fél centi ha megvan. Azt is el tudom képzelni hogy egyszerűen nem olyan pontosan illeszkedik a becsúszószár és az alsó rész, tehát úgymond gyárilag kicsi a becsúszó átmérője. Alsó kategóriáról van szó, tehát nem lepődnék meg, ha ez gyárilag ilyen. Csak gondoltam megkérdezem, hátha tud valaki jobban informálni a dologról.


Teló típusa: SR SUNTOUR XCT30 HLO rugós



2020. ápr. 22. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos nem a kormánycsapágy lóg?


"Alsó kategóriáról van szó, tehát nem lepődnék meg, ha ez gyárilag ilyen."

akkor ne lepődj meg :)

az enyém is ilyen, sőt a régi ami 9 éves az akkorát löttyen mint állat :D

Ebben.a ketegóriában ez jár a parasztnak. Ha nem lötyögős teló kell akkor rá kell költen a telóra az egész bicikli árát legalább.

2020. ápr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Biztos nem. Teljesen biztos vagyok benne hogy a láb mozog. A becsúszószár az fix, bicikli többi részéhez képest nem mozdul. Ahogy oda rajzolta ma vonalakat, csak úgy mozog. Hát ha ennyiért ilyen, akkor oké. Csak feltűnt, és mivel ez az első normális biciklim, még nincs ilyenekkel tapasztalatom. Eddig csak hulladék kategória volt. Aztán ha már van egy elfogadható bicó, akkor arra vigyázok, ezért is tettem föl a kérdést, hátha ez gond lenne. Mindenesetre köszönöm a választ! :)
2020. ápr. 22. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kottyan, az már nem normális. A becsúszót vezető perselyek kopása okozza. Ilyen villánál nem érdemes foglalkozni vele. Drága villáknál lehet cserélni. Majd amikor olyan mértéket ölt, hogy zavar vagy nem működik rendesen, cseréld le az egészet!
2020. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Így néz ki a belső héj, amiben a becsúszószár közlekedik:


[link]


Látod odabent a ricniket? Na azok kopnak ki.


Főleg, ha a becsúszószárad bent lévő része már dobja a krómot és rohad.

És az SR rohad.


Szedd csak szét, hányni fogsz a látványtól.


[link]


Ha még nem rohadt szét, a műanyag persely a felső szimmering cseréje és átzsírzás ideiglenesen megmenti. De csak ideiglenesen. Sajnos ezek xar telók.

2020. ápr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát még 2 hónapos sincs a bringa, szóval nem hinném hogy rohad. Gondolom végülis ez gyárilag ilyen. Azért köszönöm, ezt sem tudtam eddig!
2020. ápr. 25. 00:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen új bringa, vidd vissza garanciában! Egy új teleszkóp ne kotyogjon már.
2020. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!