Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár tárcsafék felszerelés?

Kerékpár tárcsafék felszerelés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem régiben észleltem hogy a biciklim fékje már szinte teljesen el van kopva. (nem is csoda, hiszen már több mint 6 éve használom) Gondolkodtam hogy vegyek rá egy tárcsaféket (idáig hagyományos V-fék volt rajta), de bárhogy is néztem a mostani kerékagyamra nem megy rá. Ezért esetleg érdemes lenne kerékagyat cserélni? Vagy van más megoldás? Aki ért a biciklikhez, az egy picikét világosítson fel. A válaszokat előre is köszönöm. Légyszíves a bunkó kommenteket mellőzzétek! :)

2020. ápr. 23. 13:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Apropó. Hogyan találjak olyan kerékagyat a neten amelyikre jó a tárcsafék? Bárhogyan kerestem nem találtam, vagy amit találtam, abból sem volt már készleten.
2020. ápr. 23. 13:17
 2/11 anonim ***** válasza:
Váz villája és a hatsó kerékbefogatás felfogatásai lehetőve teszik a tarcsa adaptert ? Nem csak a keréknek plusz kell kompatibilisnek lenni . Nézd meg és ha megallapitod hogy lehet kalkulald ki olcso gyari beszerzések plusz felszerelés megeri e . Sztem nem , egy uj garis tárcsafékes bringa arahoz erősen közelitenél . Lehet a bowdenest lekőröznéd árban ha a hidraulikusat nem is ....
2020. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


Le lehetne írni a videó tartalmát,de így lehet neked is szórakoztatóbb.

2020. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Vegyél olyan kerékagyat, amelyen van alapból tárcsafék
2020. ápr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2020. ápr. 23. 14:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla hogy tudná-e tartani az adaptert a villa, szerintem nem. A videót köszönöm.
2020. ápr. 23. 14:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem, nem, nem alkalmas az adapter felfogatására.
2020. ápr. 23. 14:48
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

Akkor sajnos bukott a projekt.

Ha a villák nem tárcsához vannak méretezve, összehajtod velük.

Egy dolgot viszont megtehetsz, viszonylag olcsón. Kicsit hibrid lesz, de praktikus.

ELŐRE teszel fel tárcsaféket. Természetesen első villa csere, ha nincs tárcsafék konzolja és agy csere.

Hátul marad a V-fék. Csak dobd meg jó fékpofával.

Úgyis elöl kellhet több fékerő.



Javaslom, hogy ilyen hibrid megoldásnál mechanikus, bowdenes tárcsafék kerüljön fel , hogy a két fékkar, szükséges fékezési kézerő legalább érzésre ne legyen brutálisan eltérő.

2020. ápr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

Agy: alapvetően két fajta van.

Közvetlen tárcsa-felfogatású:

[link]


és centerlockos:

[link]

[link]


Ilyet inkább ne vegyél, ez is tulképpen centerlockos, de menetes, rohadtul meg tudja húzni magát és akkor retteent rossz leszedni, plusz hátragurulva fékezve fellazulhat.

[link]

2020. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül egy új bicikli mellett döntöttem. (nem csak ennyi baja van amit itt felsoroltam) Sajnos gazdaságosan nem éri meg javítani, ezt sem és a többi hibáját sem. :(
2020. máj. 12. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!