Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Első teleszkóp recseg ropog....

Első teleszkóp recseg ropog. Mitől lehet? És mekkora gond?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt vele ilyen probléma, azzal tisztában voltam hogy nagyon alap, de különösebb baj nem volt vele. Mai nap voltam tekerni, és 20 km után kb elkezdett recsegni a teló. Ha tekertem, ha nem. Direkt próbálgattam, hogy mi hozza elő a recsegést, még próbáltam videót is csinálni róla, de akkor nyilván nem recsegett amikor ment a videó... Lapos talajon simán gurultam, akkor is. Tekertem, akkor is. Rugóztam vele, az nem változtatott, tehát attól nem recsegett jobban. Belementem pár kisebb kátyúba, hátha ütésre kezdi, de akkor se. Tök random recseg. Nem tudom mihez kötni. Gondoltam rá hátha piszok ment a becsúszószárra és levitte a lábába vagy valami, dehát aszfalton mentem végig. Gondoltam arra is hogy valahol nincs eléggé zsírozva/olajozva, ez lehetséges? De akkor csak eltünt belőle a zsír vagy hogy? Mivel ugye eddig jó volt. Mosni eddig egyszer mostam slaggal, inkább csak le "öblítettem", és odafigyeltem hogy a csapágyakhoz ne nagyon nyomassan a vizet. Ma miután hazaértem volt a második "fürdése", mert hogy hátha tényleg poros vagy valami. Azóta csak megszárítottam és elraktam, szóval nem tudom hogy ez a mosás segített-e.


Ha továbbra is recsegni fog, akkor valószínű visszaviszem az üzletbe hogy csináljanak vele valamit. De úgy általánosságban az, hogy recseg mitől lehet? Illetve mekkora baj? Lehet tényleg csak zsírozni kell, vagy akár komplett telót kéne cserélni?



2020. ápr. 28. 19:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Amíg garis, mindenképp hordd vissza szervizbe! Lehet sok minden. Az is lehet, hogy csak fellazult a kormánycsapágy, de a teleszkóp váll nyak vagy becsúszó szár illesztései is tudnak ilyet csinálni, azzal pedig nem sok mindent lehet kezdeni.
2020. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!