Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért kattog (szinte folyamato...

Miért kattog (szinte folyamatosan) az egyik térdem? Mi lehet a fő oka? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Pár hónapja újra többet kerékpározok és kocogok rendszeresen. Előtte is időnként évente, másfél évente voltak fellángolásaim. A lényeg, az elmúlt egy hónapban kb. 130 km-t futottam, előtte való hónapban pedig csak 30 km-t, előtte való egy évben meg csak néha, nagyon ritkán pár km-t lekocogtam. Lehetséges, hogy a kvázi hirtelen havi km mennyiség növekedése okozta ezt? Ami érdekes, bringázáskor a jobb térdem kattog csak, a bal egyáltalán nem. A jobb térdem viszont szinte folyamatosan, minden körnél katt-katt-katt, nem fáj, de félek, hogy előbb-utóbb fájni fog. Mit lehet ilyenkor tenni? Nem szeretném újból abbahagyni se a kocogást (heti kb. 30 km), se a bringázást. Elkezdtem szedni egy készítményt, ami tartalmaz glükózamin-szulfátot, zselatint, kondroitin-szulfátot és MSM-t (metil-szulfonil-metán). Még csak 3-4 napja szedem. Ez egy idő után segítene? Egyéb tanácsok? Esetleg valami szorító (mint pl. csuklóra is van, talán segít térdnél is hasonló?). Egyéb tanácsot, ötletet is szívesen látnék.

2020. máj. 3. 13:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, ami még kimaradt. Testsúly nem hiszem, hogy gond lenne, mivel 170 cm-esen kb. 68 kg vagyok (26 éves férfi)
2020. máj. 3. 13:44
 2/3 anonim ***** válasza:
Bicajod megfelelő méret, és jól hozzád van állítva. Régi bicajomnál nekem is fájt a térdem, ennél az újnál nincs ilyen gondom pedig 45 éves leszek idén.
2020. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl nagy pedálterheléssel tekersz?

Pedálfordulatod?


Egy 80-90 1/perces fordulat a jó.

Ha lassabb pedálfordulatos áttételt használsz, túlterhelheted a térded.

Az ilyen kattogásoknak, esetleges porckopásoknak éppen a bringa lehet egy gyógyszere, ha nincs túlterhelés a rossz áttétel-választás miatt.

2020. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!