Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpárom első fékét...

A kerékpárom első fékét leszedtem festés miatt majd mikor ma visszaraktam a fék nem húz vissza azaz csak rajta van ha visszarakom a bowdent es meghúzom akkor rásimul a felnire de ott marad. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Semmilyen rugót nem látok rajta, másik biciklin egy fém darab van (drót vékonyságú) es az húzza vissza de ezen semmi

2020. máj. 8. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Van egy a féken (nem tudom hogy hívják, amin maga a fékpofa van, tehát nem a fékkaron) egy csavar, amivel a visszahúzás erősségét lehet állítani.

Majd biztos jön valaki, aki jobban elmagyarázza. Vagy keress egy videót a fék beállításáról, van kb. 3496db.

2020. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" jön valaki, aki jobban elmagyarázza"

Nyilván csak összezavarná ezt a valakit az a felesleges információ, hogy milyen rendszerű ez a drótnélküli fék. Ami nem megy vissza... 1-2 fénykép meg totál időpocsékolás lenne.

2020. máj. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2020. máj. 9. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:

A féktartó tüskék belső részén van egy lukas lemez, általában 3 luk szokott lenni rajta, itt láthatod:

[link]

Ebbe kell betolni a fékből kiálló tekercsrugó végét. Ha nem találod a rugó végét, akkor vagy eltörött, vagy valami eldeformálódott a fékben.

2020. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:

Hát ha fordítva szerelted fel és a rugó vége a rögzítőlyuk helyett a másik oldalon szavadon lóg, akkor ne csodálkozz azon, ha nem a rendeltetésszerű működésében némi zavar támadt.

Én első körben normálisan szerelném fel a helyére. De te tudod...

2020. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!