Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha szeretnék hosszabb távokra...

Ha szeretnék hosszabb távokra menni, viszont imádok keményebb terepen is sokat menni ezzel együtt, akkor érdemes elgondolkozni egy össztelós E-Mountain Bike-on?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam azon is, hogy a mostani összteleszkópos trail mountain bike-om mellé veszek egy országútit, de az nem lenne az igazi, mert mindkettő két külön dologra jó. Ma mentem 47 km-t a mountain bike-al, de a végére már majdnem halott voltam. Szerintetek érdemes lenne venni egy elektromos mtb-t?

2020. máj. 10. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Igen:)
2020. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha 47 km után halott vagy, akkor igen. Nagymamámnak is ebike-ot vettünk, mert ő se bír többet tekerni ;)

Ha viszont veszel egy országútit és elkezdesz rendesen edzeni, akkor előbb-utóbb nem fogsz belehalni 47 km-be.

2020. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Volt hardtail mountain bike-om, azzal simán mentek 50 km-ek különösebb fáradás nélkül, csak ugye egy össztelós mtb nem arra való, hogy hosszú távra menjenek vele. Tehát inkább a bicikli volt a meghalásom oka, nem az edzettségi szintem.
2020. máj. 11. 17:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem többre mész két külön biciklivel, ha mindkettőt arra használod, amire való. Attól, hogy egy MTB elektromos, még nem lesz kényelmes és élvezetes hosszú aszfaltos túrákra. Ha mindenképp ebike-ot akarsz, akkor inkább cseréld le a montidat elektromosra és vegyél mellé egy országútit.
2020. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki tekert már hegyen 50 km körüli távot fullyval, az tudja, hogy az nem kevés. Abba tényleg el lehet fáradni. Én is hasonló okból szeretnék eMTB-t. Csak az ára tart vissza egyelőre, de szerintem jövő szezonra rászánom magam. Viszont aszfalton akkor is a gravelt fogom hajtani. Oda nem kell villany. A monti meg nem oda való.
2020. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy két külön biciklivel nem nagyon lennék szerintem előrébb. Mert az enduro stílusú biciklizést élvezem leginkább, viszont eléggé sík helyen élek, a jó erdős dombos helyek kb. 20 kilóméterre vannak, ami ugye 40km oda vissza. Épp ezért akarok eMTB-t, mert ha országútim lenne azzal csak messzire tudnék menni, de terepezni nem igazán.
2020. máj. 11. 17:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézd, ha anyagilag megteheted, szerintem az eMTB mindenképp ajánlott. Tesztvezetésen volt alkalmam kipróbálni egy rövid túrán. Iszonyat királyság. Ugyanúgy elfáradsz, de sokkal messzebbre jutsz és/vagy gyorsabban haladsz. A mászások is nagyobb élményt jelentenek. És ne feledjük, nem mindenkinek van ideje és adottsága terminátor maratonistává edzeni magát, aki a falon is felteker. :)
2020. máj. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az országútihoz még annyit, hogy azt én sem vennék. Viszont a gravelt imádom, mert azzal lehet terepezni, ráadásul nagyon élmény tud lenni, mert jobban kell figyelni a nyomvonalra, technikára.
2020. máj. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!