Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbség a downhill és...

Mi a különbség a downhill és a cross sisakok között?

Figyelt kérdés

2020. máj. 15. 20:20
 1/4 Alex Fly ***** válasza:

Erre sok technoblablát lehetne írni mindenféle megerősített védelemről meg egyéb kényelmi szolgáltatásokról.

De a lényeg az, hogy DH-nál addig van a fejeden a sisak, amíg max pár perc alatt lezúgsz a pályán és ez alatt kell maximális védelmet nyújtania; cross esetében pedig kisebb erőhatásokra tervezik, viszont több órán keresztül van az ember fején...

2020. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A DH sisakon szokott lenni állvédő is, azaz úgynevezett full-face sisakok. Ez nagyobb védelmet ad, de ha tekerni akarsz benne, az első emelkedőn belerohad a fejed. Egy XC sisak jobban hasonlít egy országútihoz, kevesebb védelmet ad, és az előredőltebb üléspozícióban is biztosítja a fej szabad mozgását és a szabad kilátást.
2020. máj. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves kommentelők, én a cross motor sisakra gondoltam.

De mivel ezt nem fejtettem ki a kérdésben ezért ez az én hibám, szóval elnézést kérek.

Mivel nem vagyok jártas a témában ezért nem tudtam, hogy van cross nevezetű sisak a kerekparozasban is, ezért nem pontositottam.

2020. máj. 19. 14:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Így már értem. Cross-coutryra gondoltam. Szerintem egy DH sisak könnyebb és talán kicsit jobban szellőzik. De ahogy olvasom, sokan használnak motoros sisakot DH-ra.
2020. máj. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!