Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpáros, GPS-es computere...

A kerékpáros, GPS-es computerek mennyire használhatók erdőkben?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire lehetnek támogatva térképügyileg? Az a helyzet, hogy hétfőn sikerült elég jól elkeverednem a Bakonycsernye melletti erdőben. Bő 15 éve tekertem arra utoljára, és ott szoktunk átmenni Várpalotáról menet, de azóta elég sok új utat csináltak benne. Kb 10 kilométer tekerés után visszajutottam oda ahonnan elindultam :D Telefonon meg hiába ott volt a Vaze, ami ugyen mutatta, hogy hol vagyok, de utat nem tudott hozzá párosítani. Play áruházban találtam a Természetjáró nevü app-ot, ez viszont ismeri a erdőben is az utat, de félek a telefonomat kirakni a kormányra, mert ha nem is esik le, akor is tuti széjjel rázza a kamera mechanikáját.

Vagy érdemesebb lenne erre a célra egy használt, olcsó mobilt használni?



2020. máj. 22. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kimondottan navigálni kell térképpel, akkor 60k alatt nem nagyon úszol meg egy Bryton vagy Garmin órát. Vagy ha megelégszel a csigavonallal (amikor nem látsz térképet, előre össze kell állítani az útvonalat és mutatja, hogy X méter múlva fordulj balra), akkor pl. a Bryton 420 jó lehet, 40k körül kapható.


Ha csak navigálni akarsz és nem akarsz különféle érzékelőket kapcsolni hozzá (pulzus, pedálfordulat), akkor jó a régebbi telefon. Pl. egy Samsung Xcover, ami ütés és vízálló, így az se baj, ha leejted vagy elered az eső. OSMAnd-ot ajánlom, mint szoftvert, ingyenes és elnavigál mindenhol. Otthon a merretekerjek.hu-n összeállítod a térképet, átteszed telefonra a GPX file-t és mehetsz is.

2020. máj. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Ezt a Bryton 420-ast én is nézegettem a Decatlon kínálatában, csak itt is felmerül a térkép kérdése, mert pl nézem a Strava, vagy az Endomondo-hoz való térképeket, és azok sem nagyon ismerik az erdei utakat. Ha pedig Bryton is ugyanígy, gondolom a google térképét használja, akkor nem vagyok előrébb mint a waze-val, ami műútra, vagy földúton amit lát műhold, teljesen jó abban a formában, hogy tekerés közben ha zenét hallgatok, akkor azt lehalkítva, mondja, hogy merre kell mennem.

2020. máj. 22. 11:39
 3/8 anonim ***** válasza:
A brytonra bármilyen gpx-et rátölthetsz. A merretekerjek.hu-t azért mondtam, mert ott tudsz útvonalat tervezni földutakra is és utána azt a gpx-et átrakni a brytonra, ami aztán végigvezet az útvonalon. Hangos utasítás nincs benne.
2020. máj. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 530-as brájtonom van és hát tök jó, pontos, stb, de navigációra nem használom... kipróbáltam, de az a része übergagyi módon van megcsinálva.

tehát ha megcsinálsz egy tervet _előre_ amiből csinálsz gpx-et mondjuk a bikemap, vagy offline a basecamp, vagy más progi segítségével, azt feltöltöd rá akkor látod merre kellene menni,

a kijelzőn lesz egy fekete csík! ennyi! semmi több! nincs térkép nincsenek utak. szintvonalak, csak az amit berajzoltál! számomra ismert helyen próbáltam ki és ez alapján mondom, hogy nem mernék csak ezzel elmenni idegen helyre.


telefont viszek zsebben, illetve van egy Garmin eTrex 30-as túragps-em.

a garmin nagyon jó, lehet rá OSM és Tuhu térképet tenni, tud tervezni is, stb. stb. stb. de elég lassú. De azért használható tervezésre is vészhelyzetben - és húzza a trekket is mögötted, úgyhogy látod honnan mentél, így legvégső esetben vissza tudsz térni.


a telefonon meg van több app is Gurumaps, OSMandmaps és a Cartograph Pro-t használom.

a Cartograph pro kezeli a tuhut és az OSM-et is OFFLINE.

én legtöbbször nem a telefonnal, vagy a gps-el terveztetek, hanem magam nézem meg a térképen, hogy merre akarok menni. elteszem, aztán később megint megnézem - kormányra én sem rakom rá soha a telefont!

2020. máj. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 Ezt a hangutasítás dolgot mondjuk nem értem miért nem megy? Pedig benne van a beállításokban, sőt külön magyar hangot is töltöttem le, mégis most, hogy a várodban lejöttünk párom barátnőjéhez, csendben volt. Bár mondjuk a 0,1megabyte, lehet, hogy csak egy üres file-t takar.
2020. máj. 22. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem Hammerhead Karoo gps-em van. OSM alapú a térképe. Nem 100%, ahogy egyik sem, de a legtöbb utat ismeri és jól navigál. Sajnos drága is, és épp nem kapható, az új generáció fejlesztése van folyamatban.

Amúgy egy olcsóbb, kisebb telefon is jó megoldás lehet.

2020. máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Locus free a telefonra és le tudod tölteni a turistautak.hu térképét hozzá.

Nem kell folyamatosan nézni a térképet! Terepen jobb is, ha nem egy kijelzőt bámulsz.

GPX-et pedig fel tudsz tölteni mindegyik ma kapható Bytonra.

2020. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Némi noszogatás után sikerült hangnavigációt is életre kelteni az Osmand-ban :D

[link]

2020. máj. 22. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!