Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi a normál pulzus kerékpá...

Mennyi a normál pulzus kerékpározás közben?

Figyelt kérdés
Átlag sebesség 18 km/h, 35 éves nő vagyok. Nem vagyok edzett, most kezdtem munkába járni bringával, 12 km.

2020. jún. 3. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez egyénfüggő. 18-nál nekem kb. 90. 30-nál megy 120 fölé.
2020. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vannak erre amugy netes kalkulátorok. Beadod a nyugalmi pulzust, testsúlyt, életkort és megmondják, mi a zsírégető meg az anaerob tartomány.
2020. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2020. jún. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
De konkrétan miért van szükséged neked erre? Tekerj ahogy jól esik... ha egészséges vagy, mit erdekel, hogy közben mennyit ver a szíved?
2020. jún. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó: egyrészt ha most kezdi, nem kéne egyből túlterhelnie magát. Másrészt ha van valami célja a biciklizéssel (fogyás, erősítés, állóképességnövelés), akkor ezekhez mind más és más pulzustartomány az ideális.
2020. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Munkabajárás a célja...

Azt meg csak eszreveszi pulzusszámolgatas nélkül is, ha túlterheli magát...

2020. jún. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindet hasznosnak ítéltem.

Nekem magasabb a pulzusom az átlagnál (80-90 voltam már kardiológiai kivizsgáláson is, semmi kórosat nem találtak) és nemrég beszereztem egy okosórát, ami méri a pulzusomat kerékpározás közben. Igaz, nem emiatt, hanem a végső cél a fogyás, és a mozgás mértékét, a kalóriaégetést szeretném nyomon követni.


Idén már mentem párszor, és elég nagy a szórás, ami miatt a kérdést is feltettem. Próbálom megérteni a pulzus-terhelés közti összefüggést.

1. alkalom: 140 átlag, 163 legmagasabb

2. 137, 167

3. 133, 152

4. 131, 161

5. 128, 154

6. 113, 170

7. 140, 157

2020. jún. 4. 14:35
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy nagyon összetett kérdés. A maxod 185 körül lehet, de +/- 5 bőven elképzelhető. 161 körül lehet az anaerob küszöböd. Onnantól hiába megy feljebb a pulzusod, alig leszel gyorsabb.

Az átlagsebesség nem sokat jelent városban, mert a 23-as átlaghoz legalább 28-cal kell haladni és ez egészen más, mintha az országúton, megállások nélkül jönne ki a 23-as átlag. Ha városban 18 km/h-s az átlagod, akkor saccra 23 km/h-val szoktál haladni.

Ehhez nagyon magas a 140-163 közötti pulzus. De ez annak a jele, hogy a keringésed még nem az igazi.

Az alacsony (113) átlag azt jelentheti, hogy fáradt voltál és nem akard dolgozni a szervezeted. A mellette lévő 170 pedig azt, hogy magas pulzus nélkül nem volt teljesítményed.


Azért a feltételes mód, mert tényleg nagyon sok dolog beleszámít.

Érdemes reggel nyugalmi pulzust mérni, de ennek csak akkor van értelme, ha minden nap méred és feljegyzed.


Nekem ma 133-as átlagpulzus, 159-es maxpulzus és 17.4 km/h-s átlag jött össze.

Tehát a számok hasonlónak tűnnek, de 70 km-en másztam 1000 métert és szinte végig terepen tekertem.

2020. jún. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked most az a lényeg, hogy ezek a számok nem veszélyesek az egészségedre a te paramétereiddel. Tehát biciklizz nyugodtan! A tempóhoz stb. képest tényleg kicsit magas, de valószínűleg egyszerűen csak edzetlen vagy. Erre is az a megoldás, hogy továbbra is biciklivel jársz :-)


Éjszaka is használod az okosórát? Szerintem érdemes rajta bekapcsolni, hogy mérjen éjszaka is, így megadja a nyugalmi pulzusod. Ami most valószínűleg magas lesz - de majd edződsz, és akkor azon is látszani fog, hogy lejjebb megy. Mivel az alvásod nem függ a forgalomtól, ellenszéltől stb., talán kevésbé lesz zajos az információ. Persze a stressz meg a fáradtság azt is befolyásolja.

2020. jún. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, főleg a 8-9 válaszolónak.

Azóta minden reggel még fekve, ébredés után közvetlenül néztem pulzust (ez a nyugalmi?) az okosórámmal. 68-67-73-78-76-71 értékek vannak.

És valóban kifejezetten edzetlen vagyok, sajnos ez az időjárás sem kedvez a motivációmnak, nem tudok külön szánni időt sajnos a sportra, a munkába járás remek "indok", és 2*12 km.

Egyébként az útvonal összetétele:

- 1 km gödrös földút,

- 6 km tükörsima bicikliút (enyhe szintkülönbséggel)

- 2 km falusi utak

- 2 km "országút" tele kátyúkkal, és emelkedővel.

Vagy ezek mit sem számítanak?

2020. jún. 12. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!