Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bicikli mechanikus tárcsafék...

A bicikli mechanikus tárcsafékét hogy lehet javítani hogy ne súroljon?

Figyelt kérdés
2020. jún. 4. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Be kell állítani. Neten van sok videó róla. Ha a tárcsában 8-as van, akkor meg ki kell simítani vagy venni egy új tárcsát.
2020. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én az összes k. anyját el szoktam ordítani állítás közben.... Lelki állapottól függően 3 óra és 2 nap közé tehető a javítási idő :D


A tárcsa eldeformálódik használat közben, mert a működési elvből adódóan kúoisra deformálódik miközben húzod a kart. Ebből marad benne valamennyi egy idő után. Van spéci egyengető szerszám is, de én franciakulcsot használok. Teljesen össze kell tekerni hogy csak a tárcsa férjen bele és úgy szépen meg lehet görbíteni a tárcsát ott ahol huplis. Csak szépen lassan kis mozdulatokkak! Segítségnek egy kábelkötegelőt teszek a villára ahhoz nézem hol van benne nyolcas.


Sajnos mivel júpos a tárcsa vefékezett állapotben, ezért a betétek sem fognak párhuzamosra kopni, ék alakúal lesznek. A használt betétet úgy kell visszarakni és oda ahol volt.


Én úgy állítom a féknyerget, hogy a bowdenházakat kitekerem teljesen, hogy amikor kopik a fék akkor ezek becsavarásával lehet utána állítani.

A féknyereg kerék felöli fékbetét tartóját teljesen kicsavarom (a kerék felé)

A külső oldali fékbetét (ami mozog amikor húzod) és a féktárcsa közé berakok egy műanyag lapocskát (a bliszteres csomagolásokból rakok el mindig, azok vastagabbak, pont jó a méretük.) Ez a műanyag lesz a távtartó a fékbetét és a tárcsa között. Így elérhető, hogy a mozgó betét nem éri el a tárcsát, de pont a kívánt távolságra (1-2mm) lesz a tárcsától. Így lehúzom a féknyereg csavarjait.

Aztán a belső oldali fékbetét tartót addig tekerem a tárcsa felé amíg meg nem jelenik a fékhatás és nem súrol bele a tárcsába.

Van amikor ezt a műveletsort 2x-3x el kell végezni mire sikerül jó.

2020. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez a tárcsa újkora óta üt de csak egy picit egy ponton. Megnyomom tenyérrel és utánna jó de ha ráülök akkor megint üt.
2020. jún. 4. 16:05
 4/4 anonim ***** válasza:

a kerék jó helyen van?

engedd ki a gyorszárat és igazítsd meg, mozgasd meg a kereket!

2020. jún. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!