Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Cross trekking biciklit...

Cross trekking biciklit később is fel lehet úgy szerelni mintha sima trekking lett volna?

Figyelt kérdés

Helo!


Lassan szeretnék új kerékpárt venni, testi adottságaim és a környező utak miatt 250e körüli trekkinget néztem, viszont ebből az itteni boltokban 3 fajta van, widora, kross és kellys. 265e-nél többet nem akarok rá költeni, az a nagyon felső határ, illetve dobozos netről rendelt sem játszik, nem vagyok egy nagy kerékpár szerelő, nem jól húzok meg valamit, nem jól állítom be stb, sok a hibalehetőség. Volt egy nagyon jó akciózva, csak az 2019-es darab és nincs L-es vázméretben :(


cross trekkingből nagyobb a felhozatal (van még merida és Cube), viszont a Trekking felszereltsége miatt nekem jobban tetszik, van rajta gyárilag dinamós kerék lámpákkal, nem kell nézegetni hova raktam a lámpát (kabátban maradt vagy a táskában, vagy teljesen máshol, ellopják, nem lopják ha otthagyom valahol 1 órára, fel van töltve/jó még az elem? stb), van sárhányó (beton utakat használok, de sok falvak/városok közti rész nincs pucolva, egy kiadós eső után a por meg kisebb falevelek csak úgy repülnek fel a hátra), ott a csomagtartó, viszont cross trekkingnél elvileg erősebbek a felnik, így jó eséllyel jobban elbír, kisebb az esélye, hogy fűzetni kelljen egy újat (ami megint egy jó 40-50e, de az olyan lesz mint a nyomorúság, örök darab).


A cross trekking-re is fel lehet ezeket külön szereltetni (akár későbbi időpontban)? A hangsúlyos itt úgyis a lámpa kérdése, fúrni, vezetékezni, gondolom egy új első kerék fűzés a dinamós fejjel is kelleni fog.


Mindenképp vékonyított kerekűt szeretnék, MTB nem játszik.


Bármi más tanácsot is szívesen fogadok.



2020. jún. 7. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az évjáratok miatt ne aggód a kerékpároknál azért ez nem annyira nagy ügy mint a telefonoknál. Sok évig fog még gurulni egy x évjáretu bicikli anélkül, hogy "frissítenéd" :D

Nekem van 2 olyan bicóm aminek a váltója pontosan ugyanaz pedig van köztük 5 év. Nem fognak évente nagy fejlesztéseket csinálni a bicikliken, inkább csak kinézetben, matricázásban változtatnak. Nyugodtan meg lehet venni az 1-2 évvel korábbi kerékpárt is - főleg ha alaposan le van akciózva!

Sőt inkább az a trend már, hogy egyre gyengébb felszereltséggel adják ki ugyanolyan áron...


A vázakon ki van alakítva csomagtartónak, sárvédőnek rögzítési pont, tehát későbbi is bármikor felszerelhető rá. A régi cross-omat így csináltam meg városi rohangálósnak.


Az agydinamó miatt viszont át kell fűzetni a kereket. Vagy venni egy másik kereket és csak átrakni.

2020. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Testi adottság. Ha nem vagy 100+kg akkor nincs min aggodni vedd a trekinget ha az neked megfelelőbb.

A cross trekking amúgy is sportosabb felhasználóknak készül aki nem te vagy.

2020. jún. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos vígan a 100 és 200 kg közt vagyok valahol félút fele, pont napi 20-25 km-es sportolási cél miatt kérdeztem, fogyási céllal szeretném használni.

Köszönöm a válaszokat egyébként. Szerintem cross lesz és majd úgy fejlesztgetem.

2020. jún. 7. 15:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Aham az viszont tényleg sok,csapatáshoz pláne.

Akkor legyen az erősebb. Viszont mindenképp nézz utána mekkora a bringa terhelhetősége.

Az enyém olyan ~80-85kg-nál megáll.

2020. jún. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

úgy vegyél biciklit ahogy én a 120 kilómmal

bementem egy boltba és mondtam, hogy ehhez a bálna testhez illőt adjanak. Mindjárt csak 3 db volt ami megfelelt :DD

sok bicajt csak 100 kiló körülire terveznek, meg például a külső gumikon is rajta van, hogy például max:90kg.

Szóval alaposan nézd meg mit veszel, mert nem minden bicó tudja azt a terhelés amit mi férfiak elvárunk :)

2020. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elsőként én is bementem a boltba megkérdezni, ott is azért javasolták a cross trekkinget, mert ott erősebb a felni meg a küllők többsége. Most rendeltem egyet, ha nem bírja a súlyt, akkor max pár hónap múlva csináltatok egyedi kereket bele.
2020. jún. 8. 14:24
 7/8 anonim ***** válasza:
A trekking sokszor tényleg a cross felöltöztetve. A kitámasztót, csomagtartót, meg a sárhányót fel tudod pattintani 10 perc alatt, de az agydinamó már nem ilyen egyszerű. Igazából nem érte, miért nem jó az elemes/akkus lámpa. Ha állandóan úton lennél, túráznál, akkor valóban kifizetődőbb a dinamó, de nap 20km-es mozgáshoz szerintem elég rá egy olcsóbb lámpa, azt nem fogják lelopni...
2020. jún. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos az a szomorú tapasztalat, hogy

1. még a legócskább 500 Ft-os lámpát is képesek az emberek leszedni a környéken a bicikliről (igen, szánalmas, tudom, de a rendőr meg emiatt szereti írogatni a bírságot, mert arra lusta, hogy a lámpatolvajokat kergesse, egyszerűbb szerencsétlen embert megvágni, akinél nincs lámpa)

2. nem szeretem mindig nézegetni fel van töltve, hova raktam el, táska vagy kabát, stb, valamennyire kényelmesebb is.


Mondjuk már megrendeltem, szóval mindegy :)

2020. jún. 8. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!