Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen márkás kerékpárt...

Milyen márkás kerékpárt ajánlanátok főleg aszfaltra? 160 cm. nő. Köszönöm.

Figyelt kérdés
Aluvázast gondoltam, azt hiszem az a jó. Nem tudom, hogy mitől függ, hogy 26-os vagy 28-as legyen? Magasságom talán? Köszönöm szépen.
2020. jún. 26. 11:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

... folytatom, a 6-osra válaszolva: a hivatalos KTM mérettáblázat kicsivel nagyobbat (46 cm-t) ír a te magaasságodhoz:

[link]

2020. jún. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

26-os kereket már nem rak egy gyártó sem értelmes bringára. A legolcsóbb hulladékokra raknak még ilyet. 28-as kerekűt érdemes nézni mindenképp. A montikat aszfaltra én elfelejteném, felesleges, így a 27,5 vs. 29 témába nem kell belemenni.

Kéne ismerni a rászánt keretet, felhasználás módját, mert így kicsit nehéz eltalálni, mi is lenne az ideális. Országútitól a fitnessen, gravelen át a trekkingig bármi szóba jöhet. Kezdő bringának, rekreációs célra tipikusan a trekkinget vagy cross trekkinget szokták ajánlani. Ezek amolyan mindenes bringák. Nem túl gyorsak, de le lehet merészkedni vele az aszfaltról, és a teleszkóp miatt egy kezdő bringást sem ráz le magáról. Kényelmesek, ideálisak hosszú távokra, túrázni, vagy olyanoknak, akik szeretnek nézelődni tekerés közben. Ha nem a legolcsóbb kategóriát nézed, szinte mind alu vázas lesz. Márka alapján nem igazán érdemes választani. Ár/érték arányt érdemes nézni, ha számít a pénz. Ilyen téren többek között jók a Cube, Kellys, CTM, Romet márkák. Szerintem az ár/érték arány ideális pontja valahol 200-300ezer Ft közt van, de 130-140 körül már lehet olyat venni, ami megbízható komponensekkel van szerelve.

2020. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Viszont trendek miatt 200e-ért már full xtr-es, karbon 26-os montit lehet venni használtan.
2020. jún. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
13: Ez igaz, és örül neki, aki szereti a 26-ös montikat. Ha terepre keresne a kérdező, akkor érdemes lenne a 26-os montik közt körülnézni.
2020. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon köszönöm. Korábban írtam, a keret az 100.000.


Amit leszűrtem, szóval inkább 28-as legyen, de ha terepre kell, akkor inkább 26-os. És ha is-is? Mi a terep? :D Bocsánat ha uta a kérdés. :) Egy kis erdei ösvény már terepnek számít?


Párommal szeretnék elkezdeni kerékpározni közösen, jó és egészséges program.

2020. jún. 26. 18:03
 16/21 anonim ***** válasza:

Ez elkerülte a figyelmem. Akkor használt cross trekkinget javasolnék. Az erdei ösvény még nem az a terep, ahová mountain bike kell. Kivéve ha nagyon meredek, köves, gyökeres vagy laza a talaj. Néhány éve már terepre se nagyon gyártanak 26-ost, ezért olcsóbbak a használtak. Ma már ott is a nagyobb kerekek terjedtek el.

A korábban linkelt KTM-hez hasonló bringa szerintem tökéletes lenne neked. Barátodnak milyen bringája van?

2020. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Nehéz dönteni, mert a férjem azt mondja, 28-as kerekekkel furán mutatok majd a biciklin. :D Szóval a cross/trecking az már biztos. :)


Férjemnek jelenleg Csepel swim, de szeretné lecserélni ő is.

2020. jún. 27. 14:45
 18/21 anonim ***** válasza:
Alig venni észre a különbséget. A két coll 5 cm... ennyivel nagyobb
2020. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Lassan el lehet menni bármivel, bárhol.

Néha vékony kerekes túrázók kérnek tőlem útbaigazítást. Elmondani nehéz annak, aki nem ismeri a környéken az összes ösvényt, ezért inkább megmutatom nekik. Kb. 3x gyorsabb vagyok montin és élvezem, ők izgulva cammognak.

2020. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Óh, 2 centi az tényleg jelentéktelen, köszi.


“Izgulva cammognak” ... ez jó :)


Viszont a kiszemelt kerékpárt a jófogásról már el is vitték. :(

2020. jún. 27. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!