Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Downhill/Enduro és hasonló...

Downhill/Enduro és hasonló bicikliket törvényesen tényleg csak utánfutóval lehetne kivinni pályához, és csak ott lehet használni legálisan?

Figyelt kérdés
Olvastam valami ilyet, hogy ilyen törvény vonatkozik rájuk, és nem vehetnének részt a közlekedésben. Ha ez igaz, akkor létezik egyáltalán olyan rendőr, vagy valaki, akit ez érdekel és tisztában is van ezzel? Vagy senkit sem érdekel, mert a bicikli az bicikli?

2020. júl. 24. 01:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy ez csak azon múlik, hogy van-e rajta lámpa meg ilyenek?
2020. júl. 24. 01:40
 2/6 Alex Fly ***** válasza:
61%
Van az a sokat emlegetett KöHÉM-rendelet "a forgalomban résztvevő járművek műszaki feltételeiről" - ha az abban leírtaknak megfelel, akkor közlekedhetsz vele a közúti forgalomban. Ha nem, akkor nem.
2020. júl. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csengő, legalább egyik kerékre 2 db prizma, fényvisszaverős pedál, meg első hátsó lámpa, ami tiszta időben legalább 150m-re világít... na most ezekből a csengő amit talán az emberek 90%-a nem használ... kutyát sem érdekli.


A két prizmát le- és felpattintod ha kell, lámpa meg elég lehet egy szilikonos vacak is, szintén lepattintható pillanat alatt. Pedál meg hát, ugye egy Deore pedálszetten keresheted a fényvisszaverő csíkot, de lehet venni olyat amin van.

2020. júl. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:

@3: a magyar előírások szerint nem. Helyesen:

- két, egymástól független fék, amik közül az egyik az első, a másik a hátsó kerékre hat

- elöl fehér, hátul vörös fényvisszaverő (prizma)

- előre fehér, hátra vörös fényű, sötétben, tiszta időben legalább 150 méterről látható, folyamatos vagy villogó fényű lámpa (ennek nem feltétlenül kell a kerékpáron lennie, elhelyezhető az azt hajtó személyen is)

- legalább az első keréken minimum 2 db, mindkét oldalra hatásos borostyánsárga fényvisszaverő (küllőprizma) vagy reflexcsíkos külső

- hangjelző berendezés, amely csak csengőhangot adhat

- éjszaka és rossz látási viszonyok esetén lakott területen kívül kukásmellény


Ez ami kötelező. És vannak még ajánlott/engedélyezett felszerelések is, többek között az említett pedálprizma is...

2020. júl. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ez a motorokra vonatkozik. Bringákra nem.

Én még az életben nem láttam olyan rendőrt aki a bringásokkal foglalkozott vol a pedig 1méterre zuztam el melette vagy 30al járdán.

2020. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mármint enduro motorokra. Elvileg a dh-bringát önmagában nem vihetnédki de igazából semilyen bringát sem.

Prizma hiánya csengő hiánya. Nekem kürtöm van... a 2egymástol független fék...stb. a kutya se nézi a rendőr is csak akkor ha valami ordas farokságot csinálsz előtte. Vagy balesetezel.

2020. aug. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!