Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Új biciklit szeretnék venni,cr...

Új biciklit szeretnék venni,crosst inkább de mivel sokat vagyok hegyeken,ezért gondolkoztam a MTBn is,olvastam hogy azt is előszeretettel használják utakon stb.. szerintetek melyiket érdemes?

Figyelt kérdés

2020. júl. 29. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Előbb egy jó lakat.
2020. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Montival mindenhol el tudsz menni és emiatt óriási szabadságot ad.

Viszont csak akkor érdemes MTB-t venned, ha tényleg be is mész az erdőbe.

2020. júl. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem egy cross trekking és egy 29er MTB közt nincs olyan óriási különbség a hobbi kategóriában. Most ne vegyük ide az sport és verseny felhasználásra fejlesztett mountain bikeokat, mert az már egy más világ.

Az MTB-n rövidebbek az áttételek, de szerintem bőven elég átlag felhasználásra. Egy gurulós gumival pedig nem lesz számottevően lomhább, mint egy cross trekking. Sokra ugyanúgy lehet csomagtartót, sárvédőt szerelni, ha szükséges. Mindkét kategória alkalmas amolyan mindenes brigának. Régen mindig trekkinget ajánlottam volna, de most már inkább a montit egy ügyesen tervezett gumival, ami aszfalton is viszonylag jól gördül, de földúton sem jön zavarba. Kivéve, ha 200ezer Ft alatt keresel, ott inkább maradnék a trekkingnél.

Amíg nincs nagyon laza talaj, addig egy átlag gumival is szépen el lehet mászkálni terepen, persze ésszel. Velencei-hegységet simán megjártam cross trekkinggel és gravellal is erősen aszfaltra optimalizált gumikkal.

2020. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,eddig crossom volt de lehet kipróbálom az MTBt :D
2020. júl. 30. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!