Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van kerékpár biztosításotok,...

Van kerékpár biztosításotok, vagy regisztrálva vagytok a Bikesafe kerékpár-adatbázisban, milyenek a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

2020. aug. 1. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem "unikás" biztosításom volt. Átmentem a kérekpárutat keresztező sín párokon és bekapta a kereket. Felni törés, ruha szakadás, váltó papucs görbülés. 8 napon belüli testi sérülés.

Új ruha és szerelési számla benyújtása után küldték a lóvét.

Más meg Volvo 40es tükrét vitte le, 450 ezer volt a javíttatás, fizette a biztosító.


Lopás ellen nem véd semmi.

Én nem fotózkodom. Van benne nyomkövető, akinél ott a lopott bringám, annak felgyúllad a haza véletlenül.

2020. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk társasház teremgarázs tárolóban ellopták a sebességmérő órákat, pumpát, még egy éppen használatlan kerékpárbilincset és a tartóját is elvitték (kulcs nélkül, minek?). Egyéb dolgokat is vittek el: flexet, szerszámokat, rekesz üdítőket, szomszédnak még rekesz étolaját is. (összesen kb. 200 ezer forint értékben) Nem fizetett a biztosító, mert egymásra mutogatott a kerékpárt biztosító cég és a ház biztosítója. Bíróságra nem mentünk miatta.

Azóta egy zártabb tárolóban vannak a kerékpárok elhelyezve. Kamerarendszer is lett felszerelve. (persze, mindent fel lehet törni, de talán ott jobb helyen vannak, vasajtó mögött)


Négy kerékpárra annyi a biztosítás, hogy két évente egy új kerékpárt lehet venni a pénzből. :-( Nem használjuk minden nap, nem megyünk rendszeresen túrákra. Ha kerékpározunk, akkor ritkán hagyjuk őrizetlenül. 48 éves vagyok, még soha egy bicajt sem loptak el tőlünk. Plusz, hogy nem is fizetett a biztosító... Így nézve, túl költségesnek tartom a biztosítást.

A Bikesafe jó ötlet, de az csupán lopás esetén segíti a rendőrséget. Nekünk is be vannak regisztrálva.

Mi két éve vettünk új bicajokat. Felnőttek 70-100 ezer (KTM), kamasz csemetének 50 ezerbe fájt darabja. Ennél drágábbakat nem vennénk. Az előző felnőtt kerékpárok (KTM) 18 és 16 évesek voltak, azokat rokonságban elajándékoztuk.

2020. aug. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A nyomkövetös "megoldás" klassz lehet:

- Jó napot kívánok, jöttem a bicajomért, mert nem szeretném, ha bentégne a házban ! ;-)

2020. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
2-eseke: Egy garázsban miért tárolnak üdítöket és étolajat ? Vagy a bicaj a spájzban van, és oda nem férnének be ?
2020. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

4-eske!


Mert a pincegarázsban hűvös van és ott van elég hely a tárolásra. Egyes lakások pedig nem túl nagyok és nincs mindegyiknek kamrája. Így a rekeszes csomagolt termékeket felesleges felcipelni. Salgó polcokon, ill. szekrényekben vannak odalent.

Nem tudom, hány helyen fordultál már meg, de én láttam már nagyon sok garázst. El nem tudod képzelni, mennyi mindent tárolnak az emberek garázsokban. Igen sokan tartanak csomagolt élelmiszert ott is.

Másik lakásunk (bérlők lakják) új építésű társasházban van. Ott is a pince teremgarázsban vannak a tárolók.

2020. aug. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Ne etessed a trollt. Szándékosan tereli a témát a kérdésről.
2020. aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyomkövető jó ötlet, de az sem mindig funkcionál. Az akku kapacitása véges, ha pedig leárnyékolt helyen, pl. pincében van, akkor már nem is látod. :-( A profinak mondható, ill. ésszel megáldott kerékpártolvaj ezt kombinálja. Mielőbb árnyékolt helyre viszi a kerékpárt, ahol pár nap alatt lemerül a jeladó (pihenteti). Illetve, meg is lehet találni a kerékpáron a jeladót.

Egyik ismerősöm fogalmazta meg jól. Ahhoz, hogy kijátszd a kerékpártolvajokat, egyszerűen gyalog kell járnod. :-D

2020. aug. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!