Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklik a megfelelők...

Milyen biciklik a megfelelők a hegyre felfelé?

Figyelt kérdés
Vennék egy kerékpárt amivel lehet menni hegyre fel és le, erdőben és úttesten is. Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. aug. 6. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz, sziklás, kavicsos útra mountainbike. Erdei földútra és aszfaltra cross vagy trekking.
2020. aug. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TR75 ***** válasza:
100%

Attól függ, mit jelent, hogy erdőben és úttesten. Ha nem konkrét terep, hanem erdei földesút és hasonlók, akkor nem kell feltétlenül monti.

Viszont az áttétel lényeges, ilyenkor előre minél kisebb áttételeket ajánlanak (mondjuk maximum 44-46 fogas lánctányért, de inkább kisebbet), hátra pedig minél nagyobbat, hogy az emelkedő ne okozzon gondot. És emiatt kicsit (vagy jobban) fel kell áldozni az aszfaltos sebességet.

Igazából márkát nem nagyon érdemes ajánlani, szerintem az dönt, hogy melyik a több: földút ("terep") vagy aszfalt. Ha az előbbi, akkor inkább monti, ha az utóbbi, vagy nagyjából egyenlő az arány, trekking, xc.

Alternatíva lehet a gravel/cyclocross is, bár általában ezeknek az áttétele az emelkedőket nem preferálja, és ha földútnál durvább a terep, akkor erősen megdolgoztatja az embert (mostanában kezd terjedni a teleszkópos gravel, amivel már keményebben oda lehet tenni - [link] ).

Az is számít, hogy tolnád ezerrel, vagy nézelődős kirándulásokat tervezel. A trekking-gravel vonal az utóbbiakra való, a monti-xc inkább a csapatásra.

És hát ha újonnan vennél, eléggé mélyen zsebbe kell nyúlnod.

2020. aug. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olyan helyre mint pl Balaton északi partja. Felfelé a hegyre és ott az erdőn keresztül.
2020. aug. 6. 10:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kezdő bringás vagyok
2020. aug. 6. 11:01
 5/8 anonim ***** válasza:
cross / trekkinget nézz szerintem.
2020. aug. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TR75 ***** válasza:

Oké, csak nem mindegy, hogy ilyen út:

[link]

vagy ilyen út:

[link]

Mindkettő erdőn megy keresztül. Az első simán megcsinálható trekkinggel, a második inkább monti.

De amúgy szerintem is cross trekking a legoptimálisabb. Mondjuk egy Csepel Woodlands (csak hogy mégis említsek márkát).

2020. aug. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:

Ha nem kimondottan ösvényeken akarsz tekerni (ami amúgy tilos), akkor egy cross/trekking minden igényedet kielégíti.

Főleg kezdőként. Ezek a gépek ugyan semmiben nem kiemelkedőek (aszfalton nem megy úgy, mint egy outi; terepen nem olyan hatékony, mint egy MTB) de az esetek 90%-ában elvisznek mindenhova. Egy mindenes igásló...

Aztán ha már lesz elég tapasztalatod, akkor el tudod dönteni, hogy specializálódsz-e valamilyen irányba és annak megfelelően választhatsz magadnak egy arra való gépet...

2020. aug. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha olyan terepre is mész, ahova a cross kevés (gyökeres, sziklás terep), akkor én egy 29"-os MTB-t javasolnék. A nagy kerékátmérő miatt aszfalton sem olyan vészes a haladás, ugyanakkor a terepre optimalizuált áttétel miatt a hegyre is felmászik.
2020. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!