Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora probléma az, ha egy...

Mekkora probléma az, ha egy picit nagy a váz? (Részletezem.)

Figyelt kérdés

Alacsony vagyok, 154 cm, S méretű vázam van (155 cm-től ajánlották).

A nyerget teljesen leeresztettem (sokat használom városban is, ahol sokszor meg kell állni, fontos hogy leérjen a lábam) így megálláskor valamenyire le is ér, picit megdöntve a bringát egy láb a földön másik a pedálon és így tudok "várakozni". Ezt a részét rendben lévőnek érzem. Viszont a nyeregből már nem tudok leszállni, mert magas a váz, tehát közvetlen a nyereg előtt már magasabban van a váz. Mekkora probléma ez?



2020. aug. 30. 06:31
 1/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogy rosszul használod a bringát.

Megálláskor venni kell az erőt és le kell szállni a nyeregből.

Gondolom a vázon már nem akadsz fel. Ha igen, akkor tényleg túl nagy a ló.


A bringa beállításánál is nem a nyereg-talaj, hanem a nyereg-pedál távolság a mérvadó.


Ha a talajhoz lövöd a nyerget, akkor gyakorlatilag guggolva tekersz, ami fárasztó is.

2020. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hogyan ér le a lábad? A talpadat teszed le vagy csak a cipő orrát?
2020. szept. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem nagy neked ez a váz!


Nyergen ülve nem is szabad, hogy le tudd tenni a talpadat, mert akkor a hajtás baromi kényelmetlen, és nem hatékony.

2020. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

csak az orrát, teljesen nem tudom letenni a talpam

köszi

2020. szept. 22. 18:39
 5/10 hypno ***** válasza:

#4


Én még úgy tanultam, hogy akkor jó a váz mérete, ha a felső csövet átlépve teli talppal állsz a földön, és az első kereket meg tudod emelni pár centit úgy hogy a fészekalja még nem ér a vázhoz.


Ha alacsony vagy, akkor nincs abban sem semmi szégyen, ha Unisex, vagy női vázat használsz. Vagy pl a Merida TFS Trail vázain nagyon alacsonyan van a felső cső.

2020. szept. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha csak a cipő orra ér le, akkor jó a magasság. Én éppen elférek a váz felett. Mindig fékezéssel emelem ki magam a nyeregből.
2020. szept. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, amúgy nő vagyok, de utálom a női vázakat. Eddig is unisex vázat használtam, de azok picit meredekebbek voltak, így simán át tudtam lépni a vázat. Itt viszont nem olyan meredeken van elhelyezve a felső cső, így ha a nyereg előtt átlépném valóban "fennakadnék". XD
2020. szept. 22. 20:33
 8/10 anonim ***** válasza:

A magasságból gondoltam, hogy jó vagy.

2000 környékén volt divat a monti vázaknál az erősen lejtő felsőcső.

155 centihez rövid stucnival már jó lehet egy olyan váz.

2020. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi
2020. szept. 23. 17:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Elírtam:

A magasságból gondoltam, hogy nő vagy.

2020. szept. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!