Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen cipőt vegyek kerékpáros...

Milyen cipőt vegyek kerékpáros túrázáshoz?

Figyelt kérdés

Tekertem pár száz km-t egy zselés talpú "sétálós" cipőben de elkezdett fájni a talpam. Olcsót szeretnék, hagyományos pedálom van. Ez jó lehet?

[link]



2020. szept. 3. 22:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan sportcipőt vegyél, aminek elég merev a talpa. Nem feltétlenül kell bicajos cipő, elég egy edzőcipő is. De ne ez a most divatos habszerű puha talp legyen.
2020. szept. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Valami konkrétat tudsz ajánlani? Ami bevált neked?
2020. szept. 3. 22:33
 3/15 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg ez? Bár ezen fura az a pukli a talpán... ha nem akarom kivágni, akkor az nem emelkedik el a sík taptól?

[link]

2020. szept. 3. 22:47
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez elég bringás verzio.

Az első jobb ha sètálos kell.

2020. szept. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Decathlonban túracipőket is nézd, azoknak vastag, erős talpuk van.


Nekem ugyanez a gondom a legtöbb cipővel, csak nekem nem a lábam kezdett fájni, hanem a cipő talpát szedte szét a pedál.

2020. szept. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam túracipőben is tekerni, valóban erős, merev a talpuk, de nem fogja eléggé a sarkat. Nekem nem komfortos. Futócipőt is próbáltam, de mivel a futócipőm praktikus okokból másfél számmal nagyobb, abból is "kilépek" tekerés közben. Ezért gondoltam kerékpáros cipőre. Nagyon drágát nem akarok, mert csak hétvégi túrázásra kéne, és jelenleg nagyon nincs felesleges pénzem, ha esetleg nem válna be. A Decathlon gondolom nem vesz vissza cipőt használt állapotban. :( A véleményeket olvasva csak annyit írnak, hogy jó, vagy nem jó, de ez nekem nagyon szubjektív, az igazán kifejtős véleményekre tudnék adni.
2020. szept. 4. 09:35
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem olyan cipőm van, mint az első linkeden: [link]

Korábban én is túracipőben tekertem, sima platform pedálom van. Nekem az volt a gondom, hogy a túracipőben csúszkált a lábam. Hiába hogy gyalogláskor nem, pont jó volt, de a kerékpáron igen.

Viszont olyan cipőt akartam, amiben azért valamennyit lehet menni gyalog is, mert pl. ha túrán pár száz métert mennék, akkor ne legyen nagyon kényelmetlen.

Nekem bejött ez a cipő, egy baj van csak vele, mint nekem a deca ÖSSZES cipőjével, hogy kicsit szűk, keskeny a lábfej része. Gyalogolni szerintem hosszú távon nem bírnék ilyen modellben, de kerékpárra elmegy, nem szorít azért, nem akadályozza a vérkeringést.

A fűző, az elég vacak benne, szerintem alapból cserés. De már 2. éve használom a cipőt, és meg vagyok vele elégedve.

50-120 km közötti távokat szoktam tekerni, egy cross kerékpárom van, többnyire aszfalton vagy jobb minőségű erdei úton.

Ja, még annyit, hogy a legkevésbé sem vízálló. Ha elkap az eső, azonnal átázik.

2020. szept. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem pedig olyan van, mint a második link ( [link]


A pukli a talp közepén nem pukli, a talp szélével egy síkban van. Ha SPD-t szeretnél, akkor kell kivágni, amúgy nem. Ha gyalogolni is akarsz benne, akkor viszont nagyon nem ajánlom. Nekem kényelmes volt gyalogláshoz, de egy idő után a cipő talpa megrepedt, majd pár héttel később kettétört keresztben. Előbb a jobb, aztán a bal is. Mivel nagyon merev, nagy terhelés esik a talpra gyalogláskor, de az meg nem bírja.

2020. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. El is mentem, hogy az elsőt megvegyem, de sajnos nincs a méretemben. Nagyobbat nem mertem megvenni, mert míg túra és futócipőnél nem gond, ha van egy centi tér a lábujjaknál, itt nem vagyok biztos benne, hogy jó dolog. Az eső dolog miatt is vacilláltam, mert jön az ősz, azért sanszos hogy elkap néha az eső, és azért tíz fokban nem olyan komfortos, mint nyáron a harmincban.

Tegnap befogtam tekerésre egy régebbi Merrel nyári túracipőt. Nem volt rossz, bár hozzáteszem, csak sík terepen mentem. A talpam viszont már nem fájt.

2020. szept. 5. 09:50
 10/15 anonim ***** válasza:
Amúgy a decathlon honlapján meg tudod nézni, hogy milyen méret melyik áruházukban elérhető. Kicsit trükközni kell, kiválasztod a méretet (kiszürkített méret is lehet), aztán az "áruházi átvétel" fülre kattintasz, a felugró ablakban tetszőleges áruházat beírsz (pl corvin), és utána megjelenik egy térkép, amin látod, melyik boltjukban érhető el most a kiválasztott méret. Ha budapesti vagy, akkor elég sok bolt közül valamelyikben csak lesz.
2020. szept. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!