Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » KTM biciklik kiknek a körében...

KTM biciklik kiknek a körében elterjedtek?

Figyelt kérdés

Mindenhonnan azt hallom, hogy csak a KTM, meg hogy az a legjobb, azt kell venni, valakinek van 200 ezre már rohan is a hervis-be megvenni a KTM-et. (több ismerősöm is így tett, mondtam nekik hogy ennyiért mérföldekkel jobb felszereltségű biciklit kapni, de nekik kellett az a matrica a vázra)

De valahogy én versenyeken eddig egyszer sem láttam KTM biciklit a komolyabb 500+ ezres mtb kategóriában. Végignéztem a KTM oldalán a mountain bike-okat, azok sem tűnnek valami komolynak, nagyon sok szakágban nincs is versenyképes biciklije. De akkor miért ilyen hype-olt a KTM, ha amúgy sehol semmi egy komolyabb Trek, Specialized, Commencal, Canyon, Mondraker, YT, Santa Cruz márkához képest? Vagy csak a magyarok között elterjedt az olcsóbb kategóriában, mert csak ezt ismerik?


2020. szept. 6. 07:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
30%
Azok vannak oda a KTM-ért akik nem értenek a biciklikhez.Ők csak azt látják hogy azt árulja a Hervis, ezért az egy jó márka.Ugyanez a helyzet a Decathlonos Rockrider bringákkal.Azt látják hogy a Magyarországon két nagy sportáruház ezeket árulja, így ezeket veszik.Az ilyen emberek nem is hallottak az általad fent említett márkákról.
2020. szept. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj a KTM-mel, ahogyan a Rockrider-rel sem. Nincs szüksége mindenkinek profi kerékpárra, sőt az emberek 90%-ának nincs szüksége, igénye se pénze Magyaro-n ilyenekre, mert nem versenyez, nem kerékpározik rendszeresen, hetente többször, max. hétvégéken és nyáron. Erre pedg tökéletesen megfelelnek a fentiek. Nem csak Mo-n árulják, nem csak itt terjedt el. Különböző felhasználásra különböző kerképárokat veszünk. Aki minden nap leteker 100+ km-t, versenyeken indul, az nem fog 2-300ezres országútit venni, aki meg hétvégente a családdal meg, az nem fog 1milliósat venni. És ugyanígy MTB-nál. Nincs ezzel semmi baj. Mindenki megtalálja a neki megfelelőt, neki tetszőt. Ha meg nem ért a kerékpárokhoz, inkább megbízik egy általa ismert márkában (pl. KTM) vagy egy általa ismert boltban (Decathlon), mint hogy elmenjen egy ismeretlen kerékpárboltba és vegyen egy ismeretlen márkájú kerékpárt, amikor azt se tudja és nem is érdekli mi a különbség a Sora, Ultegra, SLX, NX és társaik között.
2020. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
A Decathlon-os biciklik szerintem még mindíg jobbak az árukért, mint a KTM-ek. Nem tudom, most milyen Rockrider-ek vannak, de emlékszem 1-2 éve még a Rockrider 560-on integrált Sram hajtómű volt, Sram X5 váltó, Hidraulikus fékek, levegős villa, stb. Ehhez képest egy 200 ezres KTM-en van valami alsókategóriás négyszögtengelyes 3x8-as hajtás, valami shimano altus vagy hasonló váltó, suntour olajos villa.. Szóval szerintem még mindíg fényévekkel jobb egy rockrider, pedig pont hogy azokat szidják az ilyen nagy KTM-es, Kellys-es, Kross-os emberek :D
2020. szept. 6. 09:36
 4/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyenek a KTMek, csak azt, hogy a Hervisben amikor akciós, akkor reális az ára. Csak akciósan szabad venni ott.
2020. szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Alex Fly ***** válasza:
100%

@4: a Hervisben mindig akciós... De ezt értsd szó szerint; az akciósként feltüntetett összeg a keró eladási ára, a többi csak marketing.


Egyébként pedig a KTM a legnagyobb múltú osztrák kerékpárgyártó valóban minőségi és megbízható kerékpárokkal. Mondjuk ebbe pont nem tartoznak bele a Hervis által rendelt, az ő specifikációik alapján készült alsókategóriás gépek...

2020. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Hervisből én sem vennék biciklit. Eleve az akciós árral való trükk nem elegáns de a külcsínnel akarnak bicikkiket eladni.


Annyiért amennyiért már jobb Trek, Cube van.


A Decathlont azért nem fair felhozni mert a guruló szartól a 1,7 millás full carbon bringáig minden van. Ár-érték arányban ott mindig a pénzednél vagy, mindegy mit veszel onnan.

2020. szept. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért tegyük hozzá, hogy bármilyen bicajon a felirat csak a vázat jelenti, minden más alkatrész (váltók, hajtómű, fékek stb.) kb. ugyanattól a 3-4 gyártótól származik. A KTM bringákon is van Turney váltótól kezdve a Deoreig minden, különböző ársávokban. Viszont ugyanazért a pénzért többet kapsz, mint egy drágább, nevesebb gyártótól (pl. Specialized). Igen, a Hervis akciói kamuk, mert akciósan kerül annyiba a bicaj, amennyit ér, viszont annyiért teljesen korrekt ár-érték arányú gépet kapsz.
2020. szept. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
40%

Azért nem látszt jó KTM bringákat, mert soproni a nagyker. Az összes többi nagyker pedig csepelen van. (Tisztelet a kivételnek.) A kereskedő nem fog 2x200 km-t utazni, ha 2x20 km-ből is meg tudja oldani a bevásárlást, miközben a többi nagykert is bejárja. Így a KTM kiesik a boltok 99%-nál.

A KTM-Hervis biznisszel a Hervis kapott egy jó nevű gyártót, a KTM nagyker pedig nagyon sok bringát el tud adni így.

A KTM-nek óriási palettája van. Amikor a motorok után elkezdtek bringákat gyártani, nehéz volt őket komolyan venni. De komolyan gondolták és komoly gyártók lettek. A Team LC a leghatékonyabb XC váz, amivel találkoztam. Ma már Myroon néven fut és más a koncepció, de abszolut csúcs gép. (A Hervisben 570e karbonvázzal, XT-val, Fox 32-vel. Ennyiért ajándék.)

A Decathlon kb. másfél éve árul csúcs montit. A többi ipari hulladék. Ahogy minden gyártó alsó kategóriája az.

2020. szept. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Alex Fly ***** válasza:
@8: a KTM már évtizedekkel azelőtt piacvezető kerékpárgyártó volt, hogy elkezdett volna motorkerékpárt gyártani. És azóta is a legnagyobbak között tartják számon. Viszont a Hervisben kapható jószágok nem tartoznak bele a modellpalettájába, azok kifejezetten a Hervisnek készülnek, az ő igényeik szerint; a KTM csak gyártja és a nevét adja hozzá...
2020. szept. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

9!


Egyikünk sem volt pontos. Motorokkal kezdték, csak 10 évvel később kezdtek bringákat gyártani. De Mo-on valamikor 2000. után kezdtek KTM bringákat forgalmazni. Az időpont csak emlékből... 1998 óta van egy bolt Budán, amelyik talán kezdetektől fogva KTM-ben utazik.

Megnéztem a Hervis oldalát. Tényleg minimális az átfedés a valódi KTM-ekkel.


De mindettől függetlenül a kérdező hülyeségeket ír. Neki nem elég komoly a 8.6 kg-os full XTR-es bringa vagy a 10 kg alatti fully. :D


Aki Decathlon-Hervis vonalon mozog, annál nem meglepő, hogy nem látott még versenyen egy drágább KTM-et sem, mert nem jár olyanokra. Ajánlom a kőszegi Alpokalja Maratont, ha újra megrendezik!

2020. szept. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!