Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár átlagsebesség mennyir...

Kerékpár átlagsebesség mennyire függ a kerékpár típusától, felszereltségétől?

Figyelt kérdés

Volt egy összteleszkopos MTB-m 26 kerékkel amivel kb 15km/h átlagot tudtam menni de 30km után kifulladtam, lecseréltem egy cross trekkingre Kenzel Distance 200 gyárinál keskenyebb felnivel és gumikkal ezzel vígan elmegyek 100km-t is de 19-20km/h átlaggal, fura érzés amikor elszáguld melettem egy országútis, de megalázó amikor egy MTB is. Ennyire sokat számítana a minőségi kerékpár vagy csak én nem vagyok edzett? Országútival sokkal könnyebb tempót tartani mint egy trekkingel? Az feltünt, hogy hátul sokkal kisebbek a lánckerekek egy országútin mint nekem a trekkingen elől meg sokszor csak egy vagy kettő nagy lánckerék van. Tehát a váltó lenne a fő befolyásoló tényező vagy a kerékpár súlya (enyém 15kg) esetleg a testtartás vagy mindezek egyidejűleg javítanak annyit hogy tartósan akár 25-30km/h átlagot tudnak menni úgy hogy nem is profik csak hobbi kerékpárosok?

Mert akkor az országútit megértem, de hogy MTB mel hogy mennek különösebb erőfeszítés nélkül 25km/h átlagot kerékpáros múlt és edzettség nélkül ez számomra rejtély, igaz elég komoly brinkákkal tehát nem a belépő kategória, de akkir valóban ennyit számít a kerékpár felszereltsége (váltok, agyak, csapágyak, stb.)?



2020. szept. 6. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hát a kerékméret sokat számít! a 26 vs 28, 29 sebességben eléggé különbözik.

aztán a gumi sem mindegy. (a minta, gördülési ellenállás, stb)

és az áttétel sem mindegy..

meg a geometria sem mindegy...

meg a súly sem mindegy....

ja és persze a kerékpáros sem mindegy (tömege, edzettsége, állóképessége, stb.

elég soktényezős dolog ez...


a "lánckerék"-ért kapsz plusz pontot! mindenki fogaskeréknek hívja! végre egy ember aki tudja mi a lánckerék! :)

2020. szept. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Síkon a tömeg csak a kigyorsításoknál számít igazán.

Ha már haladsz, akkor az aero, a gördülési ellenállás és a rugalmasság számít. Tehát a monti lassú lesz a légellenállás miatt. Minél gyorsabban mész, annál több energiát kell a légellenállás leküzdésére fordítanod. Bár ezt igazán 25 km/h felett fogod érezni.

Ha le tudod zárni a rugós dolgokat, akkor azzal is gyorsabb leszel. De a legtöbb villa így is mozog 1-2 centit, tehát nem lesz olyan merev, mint egy outi. Tapasópedállal egy jobban érződik, mert nem folyamatosan tekersz.

Egy slick külső érezhetően könnyedebben gurul, mint egy bütykös.

Síkon én elmegyek 26-32 km/h között 100 km-t. De tudom is, hogy milyen pulzus és pedálfordulat kell ehhez nekem.

2020. szept. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ezekhez a sebességeknek minden bringán van áttétel, nem azon múlik.
2020. szept. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az országútival lehet a legmagasabb átlagsebességet elérni. A legnagyobb segítség a sebesség növelésben az a gumi lesz, bizonyos sebesség felett pedig az áramvonalasság.


Az áttételek komfortban és a megfelelő fokozat megtalálásában játszanak szererepet. Szóval hogy emelkedőn is feljuss és hogy 40 felett is tudj érdemi erőt kifejteni.


A súly gyorsulás és mászás során fontos. 15kg az szerintem egy trekkingnek sok. Országútik 7-11 KG között vannak szárazon.


Biztos hogy MTB lesz az? Nem valami dual sport, XC esetleg fitness? Sosem láttam MTBkost hosszú távon 25km/h átlagot elérni és olyat sem aki tudta ezt bizonyítani.


Samsung Healther mérek mindent, elég pontos és gravel bringával 30 kilóméteren 24-26os átlagom van.

2020. szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4!


Egy MTB maratonon, hosszútávon a másodvonal, tehát a kategóriájában top 10-en kívüliek is 18-as átlagot mennek. És ott 80-110 km-re van 2500-3000 méter szint és terep. Tehát síkon nem nagy varázslat a 25 km/h montival sem.

2020. szept. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Valahol ezek rögzítve vannak?
2020. szept. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6!


Igen, minden versenynek van eredménye ahol láthatók az idők.

De nagyon sokan használnak Stravát is.

2020. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy fullra kihegyezet 9kilós xc géppel nem nagy kihivás a 25ös átlag.

Jobb perceimben nekem is megy de edzetlen vagyok ìgy marad 20körüli tempo és átlag.

Virsli gumikon is...ki érti? De 60km után már fáj a sejhajom. Bár tegyük hozzá,hogy szembeszél mit szél! szembeorkán nem sokat segit,hogy javitsak az átlagon.


Igen számit a felszereltség,különben nem lennének hobby és profi gépek.

Amit nem látsz aza a bringás mult,edzettség. Honnan tudod hogy nincs a lábában csak idén 13ezer km. Minden nap teker egy 50est 2óra. Pikk-pakk megvan. A profi tour-osok pihenőnapon is nyomnak 70km-et.


Igen országutival könnyű tempot menni és tartani aszfalton erre vannak. A trekkingekkel meg igazából minden mással ellentétben. Plane treking=csomagos túra. Szóval nem a hasitás szinonimája.

Az áttétel a lánckerekek, a gumi minden sebességet szolgálja.


Montinál is csak épp terepen, és arra is ügyelni kell,hogy kimaradaj az ilusztris KTT-ből. Szóval a bringán elfoglalt pozicio sem mindegy.

2020. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

@4 Régi kérdés, de aszfalton elérhető a 25-ös átlag montival is,

linkelhetek straváról, ha kell.

2020. nov. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Két hónapja nem ültem bringán, mert volt egy balesetem. Tegnap meg montival átszeltem Bp-et és 25.4 km/h-s átlagot mentem. (Magyarán 30-cal mentem.)
2020. nov. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!