Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha az a célom, hogy downhill...

Ha az a célom, hogy downhill versenyző legyek, de még szinte 0 a tapasztalatom ugratásokkal meg ilyenekkel, akkor érdemes lenne egy dirt biciklivel kezdeni?

Figyelt kérdés
Ezen nem könnyebb megtanulni ugrálni meg ilyeneket?
2020. szept. 8. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Ha dh-zni akarsz akkor olyan biciklit vegyél.
2020. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

F1 versenyzők is gokarttal kezdik..

Gondolom könnyebb egy 10-12 kilós kis merevvázas biciklit kezelni először, mint egy 17-18 kilós össztelós dh biciklit.

2020. szept. 8. 20:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocs, most esett csak le. Tehát merevvel akarsz dh-zni. Igen, érdemes merevvel kezdeni. De azzal nehezebb is mint egy fullyval azzal azért számolj. Ha egy árban lenne a két bicikli, akkor inkább az össztelóst választanám.
2020. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 vantel ***** válasza:
9%

Magyarul hegyről le bringázás. Nekemis kedvencem a lejtőn gurulás.

Lusták sportja.

2020. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jajj, megjött a sznob országútis is :D

Szerintem egy közepes 2 km hosszú ugratós pálya után holtan esnél le a bicikliről, már ha egyáltalán leérnél.

2020. szept. 9. 06:01
 6/11 vantel ***** válasza:
0%

Már megtörtént, holtan érkeztem le,de meg gyógyultam.

Ország útizás is bugyutaság, nagyon veszélyesen kerülgetnek a kocsik.

Azt sem ajánlom.

2020. szept. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0 tapasztalattal hogy akarsz versenyző lenni? Előbb szerezz tapasztalatot és akkor el tudod dönteni, hogy fekszik-e neked ez a szakág vagy sem.
2020. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

@vantel

Annyira a "lusták sportja", mint az alpesi sí...

2020. szept. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerinted aki versenyzik, az tapasztaltan születik? Másfél-másfél évet nyomtam xc és össztelós trail biciklivel, ilyen szinten már van tapasztalatom, de ha nem tűnt volna fel arról szól a kérdés, hogy mivel kezdjem a tapasztalat gyűjtést egy gravity szakágban..
2020. szept. 9. 14:53
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem ha dh-zni akarsz akkor dh-val szerezz tapasztalatot.


Igen az F1 piloták gokartal kezdik mert gyerekek. És egy jobb fizuból kihozható hogy a gyerek gokartozzon. De az F1 már nem családi kaszábol megy.


Ha merev dirt bringával kezded azon lesz tapasztalatod,és ugyaolyan meglepőlesz a dh mintha egyböl azzal kezdted volna.

A másik,hogy a dh nem annyira az ugrtásokról szól.

Ellentètben a dirt-el ami csak arrol szól.

2020. szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!