Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit érdemes fogyasztani...

Mit érdemes fogyasztani amatőr kerékpáros verseny alatt 110km-es távon?

Figyelt kérdés
Még sosem voltam versenyen, ha bringázni megyek általába sport italt ill. vizet viszek 1-1 kulacsba. Valamint fehérje szeletet szoktam, szőlőcukrot, csokit. Ezeket célszerű versenyre is vinni, vagy van jobb tápanyag forrás? 110km-es távról lenne szó, országúti kerékpárral.
2020. szept. 13. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Izotóniás italt, vizet és gyors felszívódású szénhidrátot érdemes verseny közben fogyasztani. Utóbbi lehet energiagél, de szőlöcukor, csoki, mazsola is oké.


Fehérjének közben nincs értelme, max. utána, mert nem tud közben felszívódni, rossz esetben a hasmenés is rád jöhet tőle.

2020. szept. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ivózsírt :D
2020. szept. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En muzlit szoktam.
2020. szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
az utat!
2020. szept. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

Anno amatőr versenyzésem éveiben mi nem nagyon jutottunk speckó sportkajákhoz, úgyhogy mi a sport szeletre meg a banánra esküdtünk.

Ebből a sport szelet baromi gyorsan tolta a szükséges energiapótlást, csak állatira kellett hozzá a víz, mert szájba ragad.

A banán is jó volt, sőt jobb, de pár társamból kihozta az EIA-t. (terhelés-indikált asztma).

Meg nem volt vidám, akinek a kereke alá repült a hája.

2020. szept. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-4 gél. De előtte vegyél 3-4 gyártótól és edzés közben próbál ki. Mert nem ér sokat, ha nem tudod lenyelni.
2020. szept. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tothp ***** válasza:
Háát nekem az alpokban egy eléhezéses hegymenet után egy pofa sör segített, hogy túléljem a következőt. És jött még legalább 2 hegy aznap :-D
2020. dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!