Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen lehet az 1 sebességes...

Milyen lehet az 1 sebességes kerékpár?

Figyelt kérdés
Kiszeretném próbálni,nekem elől 3 sebesség van hátul meg 6. Hogy kéne beállítanom,hogy kipróbáljam milyen lehet ilyet vezetni?

2020. szept. 16. 09:35
 1/9 TR75 ***** válasza:
Mondjuk elöl felteszed a legnagyobb lánckerékre, hátul meg a 16-18-asra, és csak ebben a kombinációban hajtod.
2020. szept. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Ezt nem értem. Egyszerre az összes kerékpár 1 sebességes.
2020. szept. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sem értem a kérdést. Beállítod valahogy és nem használod a váltót a továbbiakban. Kb ennyi.
2020. szept. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olvasom,hogy vannak kerékpárok amik egy sebességüek. Az ilyenekkel csak a sík talajon érdemes közlekedni? Mennyire nehéz feltekerni ilyen kerékpárokkal emelkedőkre?
2020. szept. 16. 12:12
 5/9 TR75 ***** válasza:
Jellemzően ezek síkon jobbak, mivel viszonylag nehezebb elindulni velük, viszont ha már lendületben vagy, akkor lehet nyomni neki. Nyilván valahol középtájon, vagy kicsit afölött van a végsebessége. És hát emelkedőre (főleg meredekebb/hosszabb emelkedőre) nem alkalmas. Persze, ha elöl kis tányér van (mondjuk egy 28-as), hátul meg egy nagy (mondjuk 36-os), akkor lehet vele emelkedőn menni, de akkor aztán síkon nem haladsz semennyire.
2020. szept. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
"Olvasom,hogy vannak kerékpárok amik egy sebességüek" -ez cuki :) Gondolom fiatal vagy. Nem olyan túl régen (még 25-30 éve is) ezeken nőttünk fel. Vagyis igazából a gyerekek most is, hiszen adott méretig nincs rajta váltó (mert minek?), és a tanulásnál lényeges a kontra fék...
2020. szept. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az van, sík vidéken lakom, nem is veszek többé váltósat, csak sokkal több hibalehetősége van, előnye meg itt szinte semmi. Hozzátenném, hogy csak közlekedésre használom
2020. szept. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Postás voltam egy darabig. Ott voltak egy és háromsebességes biciklik. Én egysebességeset választottam, mert valamiért úgy éreztem, hogy a sebességhez viszonyítva azt a legkönnyebb hajtani. Észre sem vettem egy idő után. Ahogy a lábam hozzáedződött, nem volt nehéz elindulni sem, meg emelkedőn menni sem, még ha meg is voltam pakolva. Síkon meg tudtam elég gyorsan menni.

Nos ezek nyilván már elég leharcolt biciklik voltak. Úgyhogy szerintem a váltósokkal is nem kevés gond volt. Tehát ebből nekem az jött le, hogy egy leharcolt egysebességes jobb, mint egy leharcolt váltós.

Utána amúgy a saját biciklimen sem használtam a váltót. Elöl 2/3 - an, hátul meg 8/6 - on elvoltam.

2020. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt gyerekkoromban több is, az egészen kis biciglitől felnőtt bringáig. Áttét függő, milyen. Általánosságban nem tudtam vele olyan gyorsan menni, mint később váltóssal, illetve volt 1-2 megszokott emelkedő, ami csak úgy tudtam felmenni, ha nagy lendületet vettem.
2020. szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!