Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Sram Level T féket érdemes...

Sram Level T féket érdemes lecserélni Magura fékekre?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt hallom mindenhonnan, hogy mennyire rosszak a Sram fékek. Akarok új biciklit venni, amin gyárilag Sram Level fékek vannak. Viszont elég rég óta szemezgetek a Magura fékekkel, azokról nagyon sok jót hallok. Szerintetek a Magura mennyivel adna jobb fékerőt? (Elöl 4 dugattyús MT5 lenne, hátul 2 dugattyús MT4). Érdemes lenne lecserélni?
2020. szept. 20. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Van Deore, XTR és van Sram Lvl Ultimate fékem is. A Shimano volt korábban, ezért szoknom kellett a Sram modulációját, de nem mondamám rosszabbnak.

Viszont a DOT egy idő után árt a műanyag elemeknek, tehát nem megy el pl. 7 évet karbantartás nélkül, mint egy Shimano fék.

2020. szept. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hypno ***** válasza:

Egy kerékpár kerekeit bármilyen forgalomban lévő fék állóra képes fékezni. Ennél nagyobb fékerő meg nem kell, sőt sok is.


A lényeg a fékerő adagolhatóságán van...és nyilván mindet meg kell szokni és alkalmazkodni kell hozzá.

2020. szept. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért az sem mindegy, hogy mennyire melegszik fel.

Az XTR-t jobbnak éreztem ebben a Deore-nál és a Level Ult-nél is.

Nem tudom, hogy van-e még Hayes Sole, de az rosszabb volt egy canti féknél.

2020. szept. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es, ez igaz, csak nem mindegy, hogy sík úton állóra fékez, de terepen lejtőn meg meg sem tudsz állni, mert úgy megnő a féktávod.
2020. szept. 21. 14:53
 5/7 hypno ***** válasza:

#4

Félreértesz én nem a bringa, hanem a kerék állóra fékezésére céloztam.

Az a fék, ami blokkolásig megfogja a kereket sík úton, az lejtőn is megfogja.


A fékezés trükkje ugye az, hogy akkor a maximális a lassulás, amikor a gumi még éppen nem csúszik az úton, da a határán van. Rosszul adagolható fékerőnél ezt nehéz eltalálni. (Autónál blokkolásgátlóval oldják meg)


Megjegyzem láttam már olyat, amikor valakit a vadonat új hidraulikus tárcsafék fejreállított, mert ahhoz volt szokva, hogy izomból húzza a fékkart, itt meg nem kellett volna.


Megítélésem szerint a jelenlegi féked képes arra amit vársz tőle.

2020. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Az a fék, ami blokkolásig megfogja a kereket sík úton, az lejtőn is megfogja."


Ez ennél kicsit bonyolultabb. :)

Lejtőn folyamatosan a fékezés ellen dolgozik a gravitáció, tehát olyan, mintha síkon folyamatosan tekernél.


De tényleg túl van lihegve a téma, mert ezek a fékek messze jobbak, mint a régi canti vagy ócskább V-fékek. Amúgy ismerek olyat, aki jobban szereti a Sram Lvl Ult-ot, mint az XTR-t.

2020. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát az én 105 kilómnál kevés fék képes az első kereket blokkolni. Óriási különbségek vannak fék és fék közt. Az sem mindegy, hogy egy ujj elég a fékezéshez vagy sem. Ez jóval stabilabb fogást enged. A montimon kellett féket cserélni, mert kevés volt (talán Alivio volt rajta). Az M785-ös XT már megfog engem is.
2020. szept. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!