Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kezdő MTB-osnak milyen kerékpá...

Kezdő MTB-osnak milyen kerékpár lenne jó?

Figyelt kérdés
Mi a különbség a cross country a trail és társai között? Erdőben, eleinte kezdőknek szánt, később haladó MTB pályákon (köveken, gyökereken, emelkedőkön, stb. át) haladásra milyen lenne a jó?

2020. okt. 11. 21:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
29 vagy 27 vagy 27+ kerekekkel érdemes? Árkategória kb. max. 400e Ft, ez nem jelenti azt, hogy a legdrágább, ami még ebbe belefér, az a legmegfelelőbb :)
2020. okt. 11. 21:35
 2/12 anonim ***** válasza:
Kevesebb gyártók alap bringákat nézd meg:Merida giant Trek Gepida nem annyira,a többi jó!!!!
2020. okt. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27.5az átmeneti kabát jellegű,de karbon van akár jó is lehet,én helyedben tesztelnem a26os es29est is,magad rájönnek mi a különbség...
2020. okt. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én kezdőként azt csináltam, hogy csak ott jöttem le, ahol már feltekertem. Ezzel megoldottam azt, hogy ismeretlen helyen nem kockáztattam és nem vállaltam be túl meredek lejtőt sem.

Nem ideális most kezdeni, mert nem látod, mi van az avar alatt.

Az XC az, ahol a legfontosabb a felfelé haladás.


https://www.youtube.com/watch?v=5P9utBDUjvQ

2020. okt. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

OK, a videó már azt hiszem közelebb vitt a megoldáshoz és nekem ax XC lesz a jó, a trail inkább a meredek, technikásabb lejtőkön lejövetelhez tűnik jobbnak, az XC meg olyan univerzális, a sima túrázástól a nehezebb terepeken haladáshoz is. Olyasmi helyeken használnám, mint ahol ezt az XC-t is: https://www.youtube.com/watch?v=zWojDDlpiJA

Tehát XC 29es gumikkal.

Van valami Shimano - SRAM összehasonlítás valahol MTB-hoz? Hogy melyik Shimano szett felel meg melyik SRAM-nak? Mert olyanok vannak, ahol felsorolják az egyiket meg a másikat, de hogy pl. egy Deore XT minek felel meg a SRAMnál, azt nem találtam. Csak hogy össze tudjam hasonlítani a különböző márkák típusait ár-értékben.

2020. okt. 12. 17:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Keress egy amatőr klubot H tekeresznek veled S mindent elmagyarázni közben...
2020. okt. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az OK, de ahhoz kell egy kerékpár is :)

Ilyen terepre XC lenne jó és ezek XC-k? [link]

2020. okt. 12. 18:16
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez bőven XC kategória.

De itt is mindenki XC brngával indulÉ

[link]

2020. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
OK, köszi!
2020. okt. 12. 21:27
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Javasl9m keress egy komolyabb kölcsönzőt és próbálj ki egy pár bringát mielőtt döntesz...

En pl abszolút saját szórakoztatásomra xc-zem, nem áll szándékomban semmi versenyen indulni, velencei hegyég, bakony, balaton eszaki part, a kedvenc bringás helyeim, en dirt vázra épített bringát használok, 26os kerekek, sokkal jobban fordul,m mint egy 27 vagy 29er, és ha arról van szó, sokkal nagyobbakat is lehet vele ugrálni, könyebb felkapni az egész bringát...

Városban pedig 4lepcsőfokot simán, de erőt belevive akar 6 lepcsőfokot is felugrok.

2020. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!