Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lánynak fixi kerékpár?

Lánynak fixi kerékpár?

Figyelt kérdés

Nem gáz vagy szokatlan ha egy lánynak fixi kerékpárja van?

Nem rólam van szó, csak úgy általánosságban érdekel mit gondoltok.

Vagy szerintetek milyen bicikli illik egy lányhoz aki szeret is biciklizni?



2020. nov. 23. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne az?

Vezetnek lányok kamiont, mozdonyt és repülőt is... Pont a fixi maradna ki?

Nincs is annál jobb amikor pucsítanak a lámpánál az ember előtt :D

2020. nov. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk igen.. Így lányként nézve valakinek nagyon jól áll:D

De inkább magasabb és vékonyabb testalkatú lányoknak.

2020. nov. 23. 14:35
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem tök mindegy, hogy kinek mi a neme, mindenkinél ciki a fixi:D De ez az én bajom... Nem is értem, hogy engedhetik ki egyáltalán a forgalomba ezeket. Azon túl, hogy semmi értelmük, még veszélyesek is.
2020. nov. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ezt kifejtenéd bővebben? (nem értek ehhez a bicikli fajtához)

Miért nincs semmi értelmük és miért veszélyesek?

Nem olyan, mint mondjuk a "rendes" bicikli? Vagy nem így használják sokan?

Eljutni A-ból B-be?

2020. nov. 23. 15:53
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

nem baj az ha van egy kis sonka! :)


szerintem úgy érti a 2-es, hogy az echte fixin nincs fék. És a fixi attól fixi hogy úgy működik mint a gyerekbicikli: fixen kapcsolódik a pedál a hátsó kerékhez. Tehát ha gurul a bicaj akkor visszafelé forgatja a pedálokat és úgy tudsz lassítani, hogy ellene dolgozol lábbal. És ez azért tényleg veszélyes kicsit ha nem vagy gyakorlott fixizésben. (Megjegyzendő, hogy szabályellenesek is, hiszen két külön féknek kell lennie egy bicajon a kresz szerint.)

De vannak lájtosabb fixik is amiken van fék és szabadon futó is, bár ezeket inkább sigle speednek hívjuk - kb mint a parasztbiciklik.

2020. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Nincs rendes fékük. Lehet rá szerelni csak első féket, de az sem az igazi. A fékezési módszer, amivel hirtelen lassítani lehetne vészhelyzetben, (skidelés) pedig gumi-és ízületgyilkos.

Nincsenek fokozatai, ezáltal a gyakran megállós, lelassítós városi közlekedésre is alkalmatlan-ha ésszel és szabályosan csinálja valaki... Sport célra, edzeni a fokozatok hiánya miatt még sík terepen is alkalmatlan, mert nagyon sokszor nem tartható vele a kilencven körüli pedálfordulat(ami ideális). Ahol van valami, amire a legnagyobb jóindulattal is rá lehet aggatni a "domb" nevet, pedig még kevésbé. Egyedül a pályakerékpárban van jelen, de az teljesen más tészta. Nem tudom, hogy milyen az a "rendes bicikli"...

2020. nov. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

A fixi az fixi!

Talán az egyetlen a kerékpáros kategóriák között aminél nincs elmosódás mint a cross-trekking, vagy az outi-cyclo, stb vonalon :D


és egyébként is:


a váltó a gyengék fegyvere! :DDDD

2020. nov. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

100millio éve bringazok de fixitől meg fixisektől faxkivan.

Gyerekként is mondjuk,hogy szerettem de megvoltak a korlátai. Meg 3éves voltam...

Nem gáz vagy ciki,de értelmetlen és veszélyes. Elmegy A-ból B-be de...aki szereti magát az nem ezt kergeti. Aztán jön hozzá a futár mentalitás amikor nem állmeg a pirosnál aztán fintorog ha kilapitják.

2020. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
A fixi egy értelmetlen divat hülyeség. Kb. mintha holnaptól valaki kitalálná, hogy ő szívószállal fog követ törni.
2020. nov. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tothp ***** válasza:
59%

A fixi az embert kíván.

Értsd: ahhoz, hogy a fix hajtással, fék (használata) nélkül biztonságosan tudj közlekedni, szükség volna:

-Átlagon felüli biciklizni tudásra

-Komoly fizikai erőnlétre

-alapos közlekedési tapasztalatokra.

Minden kerékpáros, akia fentiek ismerete nélkül belevág az ön és közveszélyes.

2020. nov. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!