Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Strava, szintkülönbség mérése?

Strava, szintkülönbség mérése?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, de eddig azt hittem, hogy a strava a többi

biciklis GPS-es alkalmazáshoz, órához hasonlóan(vagy azok sem így működnek?) az összes szintkülönbségbe beszámítja a lejtmeneteken szerzettet is.

Most tűnt csak fel, egy csak fel 103+ méteres emelkedő egymás után 6x való fel-le teljesítése, és odatekerve még egy szép domb teljesítése után, hogy összvissz 800méter szintet gyűjtöttem.

Én nézek be valamit, vagy tényleg csak a felfeléket számolja?



2021. jan. 2. 17:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

10!


[link]

2021. jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

11: köszi, ezt én is megtaláltam! De akkor inkább úgy kérdezem, hogy a többi app hogyan számolja? :-)


Ugyanis iszonyú nagy a különbség!

2021. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Ha Cal-> KJ konverziót végzek, akkor annak a KJ-nak semmi köze a kalkulálthoz. A Cal-t elfogadom, mert pulzusmérővel edzek.
2021. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

13: nekem igazából nem létkérdés, hogy pont mennyi kcal vagy KJ, mert nem gyúrok az energiára. Tényleg csak kiváncsiság miatt érdeklődöm...

Az összes "általános" kalkulátor is 3-400 Kcal-t ír közepes tempójú bicajozásra óránként, és az Endomondo-n is kb. ilyen értékeim voltak. Ehhez képest ma mentem kb. bő egy órát, amire írt a Strava 240 KJ-t. Ez átszámolva 58 Kcal.

2021. jan. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

14!


Külön ír kalóriát is a Strava. Több órát használtam az évek során és nálam a tingli-tangli tekerés 400-500, a haladós (edzés) 700, a verseny pedig 1000 kcal/óra.

2021. jan. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Köszi, 15-ös! :)

Rájöttem.... Általában az asztali gépen nézegetem az adatokat, és ott csak a "show more" fül alatt apróbetűssel van a kcal - az alapértelmezett adatok között csak a Kj volt. Hiába no, még csak három napja barátkozom ezzel az appal. :)

2021. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Közepes tempójú 3-400 kcal? Hát ez legfeljebb 80 év felett és 10 év alatt közepes...

Elrontasz valamit. Nekem most egy óra tíz perc közepes tempóra írt

900Kj-t, azaz 996 kalóriát. Egyébként az appban alapból a kalóriát írja, és a böngészős oldalon is le van írva külön a kalória is,

úgyhogy nem egészen értem, neked nem jeleníti meg azt?

2021. jan. 4. 16:47
 18/25 anonim ***** válasza:
De hogy lesz nálad a 900 kj-ból 996 kcal?
2021. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
14: A strava is kcal-t ad meg, csak rossz mezőt nézel. KJ-ban az energy outpot van megadva, ami csak a tekerés során végzett színtiszta munka, ami mozgásra fordítódik. Ezen kívül kell az energia a test többi izmának, szerveknek és nyilván nem 100% az ember hatásfoka. Az elégetett kalóriákat a Calories mezőnél kell keresni. Ha alap megjelenítésben nem látod, van ott egy "Show more" gomb.
2021. jan. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
19: már közben megtaláltam! :))) (16-ban írtam)
2021. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!