Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek melyik érné meg...

Trashboy kérdése:

Szerintetek melyik érné meg jobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A következő két kerékpárt néztem ki magamnak, csak mivel nem értek hozzájuk ezért kikérném a ti véleményeteket is. Tudom, hogy egyik sem valami profi, de nekem csak hobbi szinten kéne sportoláshoz.


[link]


[link]


Egyébként ha a méreteknél köztes méret vagyok,(178cm) akkor a kisebb vagy a nagyobb méretet válasszam? Plussz ha valaki ismer elfogadható cross trekking kerékpárt 230k-ig az tudna írni mivel az is érdekel?


2021. jan. 11. 02:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Hasonló a felszereltség, nagy különbség nincs. De a decathlonosból már csak XS-es van.

Használtak körül is nézz szét azért, ott nagyon jók vannak ennyiért.

Ezt nem lehet univerzálisan meghatározni, én a nagyobbat venném, de neked lehet, hogy a kisebb jobb lenne.

2021. jan. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ezek az álnevük miatt meg h új rohadt sok felárat fizetsz...ennyiért mint a csepel ára hófehér Fuji gépet kapsz campával---

jóminőségű használtat nézz!

230ért crosstreking merida crossway 600-és a felettiek

2021. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tribant venném a következők miatt:

- Karbon villa: könnyebb, kényelmesebb

- Tárcsafék: Bár mechanikus ócskaság van rajta, de későbbi fejleszthetőség szempontjából szerintem előny. Nem kizárt, hogy a gyári promax akár gyenge pont is lehet, nincs vele tapasztalatom.

- Szélesebb gumival használható, így akár gravelként is tudod használni. Egy kis plusz rugalmasság nem árt szerintem, ha a jövőben úgy éreznéd, hogy könnyű terepen is szeretnél haladni.

- Ezt támogatja a nagyobb áttételt átfogó hátsó fogaskeréksor is.


Hozzáteszem, nem vagyok országútis, így amiket én felsoroltam, ezek az én szempontomból előnyök. Sok óútis még most is előnyben részesíti a keskeny gumikat, felniféket, kisebb lépésű hátsó fogaskeréksort.

2021. jan. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A karbon villát nem is láttam, az tényleg előny.
2021. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a promax az gyengébb mint egy jó v-fék-karbon villám már tört el-bár az volt "buherálva"
2021. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5: V-fék nem játszik, mivel országútiról van szó. A két féknyereg cseréje, ha mechanikusnál marad a kérdező, talán nem nagy összeg. A hidraulikus fék sajnos itt nagyon zsebbenyúlós.

Karbon villánál valószínűleg a buherálás lehetett inkább a törés oka. Esetleg rossz minőségű/gyári hibás, vagy estek vele úgy, hogy ütést kapott. Én 105 kg súlyommal átbukfenceztem a kormány felett úgy, hogy egy bokor állította meg az első kereket. Semmi baja nem lett a villának. Azóta megbízok a karbonban. :)

2021. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!