Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A két cube kerékpár közül...

A két cube kerékpár közül melyiket lenne érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Van lényegi különbség a kettő felszereltsége közt? (az áttételezést kivéve)


Illetve melyiket ajánlanátok inkább terepre erdőbe hegyre le és föl? Szóval ilyen tipik hegyi terepbringa lenne.



#MTB #Cube #2x10
2021. jan. 12. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Én az SL-t venném, de ez majdnem ízlés kérdése. Ami objektíven jobb benne, azok a kerékagyak.

A hajtás/váltás egyéni ízlés kérdése is. Én nagyon szeretem az 1x rendszert, de tudnod kell, hogy kicsit szűkebb az áttételtartományod. Főleg végsebességben mutatkozik meg. Technikás terepen ez nem hátrány, mert lefelé úgysem tekersz. Túrázós felhasználásnál elképzelhető, hogy zavar, hogy 30-35 km/h-nál már nagyon pörög a lábad. A legkisebb áttételben kicsi a különbség, így felfelé nagyjából egyformán teljesítenek. Lefelé az 1x hajtásnál kicsivel nagyobb a helyed a középagy alatt, később ér le a lánckerék, mivel kisebb. A 12 sebességes láncok élettartama valószínűleg kisebb lesz, és megéri időben cserélni, mert nem olcsó a 12 sebességes hátsó sor. A fenntartása összességében várhatóan drágább.

A 2x hajtás előnye nyilván ennek az ellentéte: nagy áttételtartomány, kisebb lépések a fokozatok közt, olcsóbb alkatrészek. Dinamikus terepviszonyok közt hátrány, mert a két váltót egyszerre kell kezelni, terhelés alatt elöl nem igazán vált jól a rendszer.

2021. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a cube attentiont választanám a 2x es rendszer miatt ( mászásnál is számít).
2021. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1x hátrányait megtapasdztaltam városi montizás során(1x10)nem ajánlom-terepen és versenyzésnél van ennek a rendszernek előnye ha nagyrészt városban vagy és havi párszor jutsz ki terepre úgy nincs értelme a 3x9-10 untig elég!!! és 300ér már jóminőségű használt karbon monti van ezen is gondolkodj el akár cube ha már márkafüggő vagy.....
2021. jan. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem teljesen a Te szegmnesed de nézd meg ezt a bringát... és nézz szét bátran ezen az oldalon!:

[link]

2021. jan. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%
nem vennék cubeot mert túl van árazva a specifikációjához képest
2021. jan. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vicces, hogy itt az emberek fele még véletlen sem tudna a kérdésre válaszolni, csak ideböfög valamit ami épp eszébe jut.
2021. jan. 13. 12:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen......
2021. jan. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!