Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megfelel ez a cross bicaj az...

Megfelel ez a cross bicaj az "elképzeléseimhez"?

Figyelt kérdés

Főként jó időben rengetegszer járok biciklivel túrázni. Eddig két rendszert használtam, egy outit és egy mtb-t. Az mtb inkább csak boltbajárás, meg terep, az outi túrázgatás ismerősökkel. Kb minden szabad hétvégén 2-300 km-es túrák tavasszal, nyáron. Viszont az outi nagyon szétráz. Eddig két szezonom van vele és szeretem is, de zavar, hogy ha már jön egy kavicsos rész akkor utálok rajta tekerni, földútra nem mehetek vele. Az mtb pedig már eléggé elavult, 10 éves bicaj kb, akkoriban volt 50-60 ezer, szóval cserés lesz. Így néztem ki ezt: [link]


Kérdésem, hogy ez a bicikli megfelel hosszabb túrákra ugyanakkor terepezéshez is? Mikor sokat megyünk nem a gyorsaság a cél, így nyilván tudom, hogy ez azért nem mérhető össze egy outival. Nagyjából a nagy átlag 22km/h körül mozog, szóval azt ezzel is tudom tartani. Illetve ilyen módon esetleg nem lesz felesleges az országúti?



2021. jan. 14. 16:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ez borzasztó ár/érték arány. Minden fapad rajta ennyi pénzért. Az SX Eaglenek nincs valami jó híre. Inkább shimanoval szerelt bringát néznék, vagy számolnék vele, hogy cseréljem egy GX Eaglere.

A leírásod alapján a gravel kategória neked van kitalálva. Sajnos elég durván vannak árazva, de arany középút a trekking és oúti közt. Minimum 40 mm széles gumival elég jól el lehet vele lenni terepen is.

2021. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Rápillantottam, mik vannak még itt. A Giant Roam 1 350-ért szerintem sokkal jobb vétel.
2021. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszi az ajánlást, utánanézést és véleményt.


Gravelt is néztem, de elég drágák.


Esetleg ez megfelelő szerinted?


[link]

2021. jan. 14. 19:03
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Giant Roam van (csak 2019-es modell), és csak ajánlani tudom. Napi 120 kilométeren is kényelmes, és hát nyilván nem downhillezni való, de enyhébb terepen simán elmegy. Földúton, murvás úton, erdei ösvényen minden gond nélkül. Nagyon jó bicikli, én nagyon szeretem.
2021. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2021. jan. 14. 21:02
 6/23 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Szerintem ez a Toughroad is alkalmas amolyan mindenes bringának. A felszereltsége alacsonyabb, mint a Roamnak. Két dolognak tulajdonítom, hogy gyengébb alkatrészek kerültek rá. Egyrészt jobban megfelel a mostani trendnek, másrészt a váz egy igényesebb, átgondoltabb darabnak tűnik. Szerintem pozitívum, hogy teleszkóp helyett egy karbon villát raktak bele, így könnyebb és hatékonyabb lehet. Ezek a trekking villák olyan sokat amúgy sem érnek. Az 50 mm széles gumi kiveszi az úthibák, földutak élét. Ha nem tubelessként adják át, érdemes átszerelni, és nem túl magas nyomáson használni (2-3 bar bőven elég bele testsúlytól függően).
2021. jan. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
kiba.szott drága:ne feljetsd el itt mindig felár az új termék-de nem éri meg ennyiért össztelós karbon is van.....
2021. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
sztem a giant jobb vétel levontam az h elfogult vagyok a giant irányába-de tényleg jobb-mellesleg 350ért a használtpiacon 1-3évesek között már "ferrarit" kapsz!!!
2021. jan. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
ha gondolod a hasznátpiacon(testbike.hu,vagy bikemag.hu tudok segíteni esetleg kiválasztani)
2021. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem, köszönöm. Újat szeretnék.
2021. jan. 15. 14:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!