Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Üdv Mindenkinek! Első teleszk...

Üdv Mindenkinek! Első teleszkópot,hogyan lehet ápolni? Egyenlőre a külső kilátszó krómrészre gondolok,vagy gyűrűkre azokra érdemes valamit fújni,tenni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 8. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen teleszkóp. Az olcsóbb, rugób teleszkópok szárát én szoktam valami finom kenőanyaggal egész vékonyan kenni, pl. Brunox Fork Deo vagy TF2 spray. Emellett mindig letörlöm róla a köszt. A porlehúzó szimmeringekről szintén letörlöm az összegyűlt koszt. A drágább, levegős teleszkópokon évente egy-két alkalommal illik olajat és szimmeringeket cserélni, időnként pedig nagygenerált csinálni, azaz teljesen szétszedni, összes tömítést és folyadékot cserélni. Ezt általában szakszerviz végni, mert nem egyszerű mutatvány és célszerszámokat igényel.
2021. febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

otthoni ápolást nemigazán igényelnek,mert rendse nagy szervízt te otthon nehezen tudsz csinálni: szerszámok, alaktrészek,szakértelem hiányában.

Amit pedig tudsz, èdes kevés. Szeddle a becsuszórol koszt,néha meglocsolhatod olajjal, ártani nem árt de a porlehuzó/szimering lehuzza...az a dolga.

Nem mindegy milyen olaj, a gyártó ajánl valamit olyat használj.


Krom becsúszos azok nem hiszem,hogy levegősek,ma már a magnézium a nyerő,mert öntisztitó. Gondolom egy alap teló rugo-elasztomer vagy hasonló.

Ha írsz típust,modellet okosabbak leszünk.

2021. febr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat!

Suntour XCM, 120mm

Nem királykategória,de bringát használtan vettem,úgy volt alig használt,de olyan sokat költöttem rá,már lassan új árába van.CTM Zephyr 2017 Én szeretem,amire Nekem kell jó,s tettem azért jó legyen,de mostctelo alja krómszárnal rozsdás lett,azt leszedtem,de lehet áll villába víz,vagy szerintem nem volt soha szérszedve,átolajozni stb.

Rúgos egyébként.

Most szervízbe 10ezerért vállalják,de utána Én is szeretnék rá vigyázni.Brunoxot most rendeltem egész szárat bekened vagy csak alját aki még kiér?

Cseréltettem lánc,racsni azt kellett,hatul fékpofák,elől tárcsan kivul kompletten kellett valami gyöngyözött benne,vettem làmpákat,sárvédőket,Bryton computert mert tavasztól nagyobb túrákat tervezek,kesztyűt,biztonsági lakat stb stb összesen november óta sokba van.

Még nem ad ki hangot,nem kotyog,recseg,talán pár hót kibírna így is,de ha rendberakattam talán többet is.

Igy talán érthetőbb miért aggódom 30-40ezres alkatrészen is.

2021. febr. 9. 06:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha rozsdás, akkor olyan sok mindent már nem lehet vele csinálni. Széthúzzák, rozsdátlanítják, zsírozzák. Ezt magadnak is meg tudod csinálni szerintem legközelebb. A fork deo kívülre elég, és le kell törölni róla. Csak egy vékony film marad rajta, az elég, különben gyűjti a port. A villát használd, amíg bírja, aztán kuka, és vegyél egy jobbat! Suntournál is elég alja ez a teló.
2021. febr. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Pár hónapot gondolom bír még.

Ha kuka honnan tudom pl beragad teló,vagy mozog össze vissza?

Tudnál ajánlani olyan teleszkópot,ami jobbnak számít és árban sem 200ezer ft?

Tavasz vagy nyárig összerakok annyi pénzt.Ezzel sincs még érzékelhető gond.

2021. febr. 9. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!