Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha elkezdek downhillezni,...

Ha elkezdek downhillezni, akkor adrenalin függő leszek?

Figyelt kérdés
Ott van benne az a rengeteg veszélyes helyzet, ugratás, stb. Ezek előbb utóbb nem fognak adrenalin függőséget okozni, ha aktívan űzöm?
2021. febr. 9. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen
2021. febr. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ennek milyen hátrányai lehetnek?
2021. febr. 9. 23:11
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Sok megtett kilométer.

Downhill esetén a kukccsont törés alap. Akinek nincs, az nem is igazi downhilles (ez egy mondás, aminek van valóság alapja). Meg kell tanulni esni és kell full face és nem. Árt más felszerelés sem.


Továbbá a downhill drágább sportok közé tartozik!

2021. febr. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom, magával a downhill sporttal tisztában vagyok, engem most csak az adrenalin függőség része érdekelne
2021. febr. 10. 00:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem függő lehetsz tőle. Mindig akarod csinálni, aztán megeshet, hogy egy idő után már nem kapsz elég adrenalint tőle és egyre merészebb dolgokat kezdesz kipróbálni, ugyebár merészebb veszélyesebb. Mellékhatás? Hát mondjuk törések, ha rosszul kivitelezed a merészebbnél merészebb manővereket :D
2021. febr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Személyenként változó, kinél mennyire válik igazi függőséggé.

Mindenesetre az tuti, hogy az "egészséges félelemérzetet" is rombolja, szóval hajlamosabbá tesz veszélyesebb dolgokat is könnyelműbben megítélni.

Bizonyos mértékig ez nem baj, az átlagembert "beszarinak" lehet minősíteni.

De amikor az ember lát fickókat biztosító kötél és ejtőernyő nélkül fél kézzel lógni felhőkarcolókról, akkor azért belátja, hogy bizonyos szint felett ez már pszichikai betegség.

A határ maga a beszariság, az egészséges bátorság és az őrült vakmerőség közt elég szubjektív.

2021. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Amúgy ha abbahagyod, lassan elmúlik.

Egy évtizede lazán eresztettem az országútit szerpentineken lefelé sok helyen 60-80-as tempóval, ott, ahol most legurulva már negyvennel fosok.

2021. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!