Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli felújítást tervezek...

Bicikli felújítást tervezek lehetséges az elképzelésem?

Figyelt kérdés
Adott egy Scott márkájú bicikli, elöl 3 sebesség, hátul 7. Van a környéken néhány bringás és ami nekik van nagyon tetszik. Bmx-nél is szoktam hallani. Meg oldható lenne, hogy hátul csak 1 sebesség, "hangos racsnival" a 7 sebességes koszorú helyett? (az a hang megfogott és kell.. -_-) itt csak komplett agyat tudok venni ami hangos, vagy ennél is van olyan mint a koszorúnál, hogy letekerem fel tekerem kész.? Illetve segíthetnétek milyet éri meg venni(márka) köszönöm a segítő válaszokat!

2021. febr. 11. 19:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Lemaradt* bmx kerék agyat veszek racsnival, az igazábol működhet 26"keréknél?
2021. febr. 11. 19:53
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen széles a BMX agy? Passzol a bringádba? Én inkább egy hangos kazettás agyat vennék, bár ezek nem szoktak olcsók lenni.
2021. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hogy keressek rá pontosan erre a hangos kazettára? Van neki pontos megnevezése?
2021. febr. 11. 20:45
 4/10 anonim ***** válasza:
A kazettás agy a fogaskeréksor rögzítésére utal. Ezek korszerűek, és a kazettatestben található a racsni, erre húzod rá a fogaskeréksort. A racsni hangját nem tűntetik fel, ezt neten kell kinyomozni, hogy melyiknek van szép hangja. Novatec márkánál érdemes talán körülnézni. A jó hangú agyak általában többet is reteszelnek (többet kattannak egy kerékfordulat alatt). Ezek viszont többe is kerülnek.
2021. febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A dirt bicok pont ilyenek. Egy kazettas racsni kell hatra. At kell fuzni a kereket. Elore is uj tanyer kell ahhoz lehet kell uj hajtas is meg uj lanc. Csomo specko szerszam. Ha nem csuszopapucsos a vaz akkor valto nelkul nincs mi feszitse a lancot..lehet le fogja dobalni a lancot akkor kell lancvezeto is elore. Jo jatek :)
2021. febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De ha méretre veszem a láncot és megfeszítem a kellő feszességre nem fgja ledobálni nem?
2021. febr. 12. 14:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Neked kell am majd meretre szabni a lancot. A bmxek csuszopapucsosak. Az en dirt bicom is pl. Ugy feszited meg a lancot. Regen enis alakitottam igy at egy montit. Eloszor ugralt a lanc mert csak hatul csereltem le a racsnit. Uj lanc se oldotta ezt meg. Az elso tanyert is cserelni kelett. Micel ezek egyszerre kopnak. Ha regebbi akkor tuti mindenbol uj kell. Oke jo lett. Aztan elkezdte ledobalni mar attol is h lementem pl a jardarol. Vegul csak a lancvezeto oldotta meg. Ha tul szoros nemtudod felrakni. Ha laza leesik. De az se tul draga es csak felrakod az elso tanyer ala..
2021. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
sunringlé agy ilyen!
2021. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de az drága...
2021. febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

30eFt a DT agyba való 54T ratchet, amitől többet reteszel, így kisebb a holtjátéka és jóval hangosabb is. Ez 1db rugó és 2db recés fém karika, kb. 20g. Biztos kell? :D :D

Amúgy a BMX agyak szélessége nem egyezik a MTB-ban használttal, másik szabvány szokott lenni, nincs tárcsafék rögzítés sem..

Vannak kifejezettem MTB/dirt/4X agyak amik hangosak: hope, dt az upgrade-el, Novatecből néhány.

2021. febr. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!