Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Pulzuskérdés. Mit a teendő?

Pulzuskérdés. Mit a teendő?

Figyelt kérdés

Előszöris bocsi hogy a kerékpározásba teszem, de futásról lesz szó. A kerékpározás is pulzusgyilkos sport, úgyhogy biztosan tudtok választ adni, illetve itt a legnormálisabbak a válaszadók.

Röviden: elég régóta szoktam futni. Nem tartom magamat "futónak", hétvégenként elmegyek a természetbe futni 5-10 km-t, ennyi. Nem érdekel a tempó, csak gyönyörködöm a tájban és élvezem a magányt. Pár napja vettem egy Garmin órát és elmentem letesztelni. Beálltam a szokásos 6:45-ös tempómra, és egy perc után rezegni kezdett, hogy max. pulzuson vagyok. Ez most mi az isten lehet? Eddig max. pulzuson futottam két órákat??? Nem szeretném túlterhelni a szívemet, szerintetek mit kéne tennem, hogy lemenjen mondjuk 130-140-re?

A nyugalmi pulzusom 55-65 között van, szóval azzal nincsen gond.

50/N



2021. febr. 25. 19:21
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:

Az óra nem feltétlen pontosan méri a pulzusodat, de ha igen, akkor is csak saccolni tudja, hogy mennyi lehet a max. pulzusod, mert ugye ez egyénenként eltérő. Van egy algoritmusa, életkor meg nem alapján tippel egyet, ez általában nem jön be neki.


A Garmint nem ismerem, de sok órát ha egy ideig használsz, akkor hamar rájönnek arra, higy nálad mik a normális értékek.

2021. febr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi az a max pulzusod? Az órák csuklós pulzusmérői néha hajlamosak a mozgás miatt beállni a lépésszámodra, ezt hívják cadence locknak, ha nem elég szoros a csuklódon. De ettől függetlenül lehet, hogy nagyon eltér a max. pulzusod attól, amit a Garmin rendszere gondolom az életkorod alapján megbecsült. Mert ugye általában a 220-életkorral szoktak szamolni, az nálad 170, de simán lehet, hogy ennél jelentősen magasbab a max. pulzusod.
2021. febr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyi a valós maximum pulzusom, nem tudom hogyan kéne megmérni vagy meghatározni, én bíztam abban az általános formában ami szerint mérni szoktak, a 220 mínusz életkor.
2021. febr. 25. 19:43
 4/44 anonim ***** válasza:

Simán meg tudod határozni magad is, normális bemelegítés után futsz egy kicsit a saját tempódban, majd emeled az iramot addig, aminél gyorsabban már nem tudsz futni, ezt tartod egy percig, és ekkor ránézel az órára, hogy mennyi a pulzusod. Ekkor kb. elérted a maximumát a teljesítőképességednek.


Ugye definíció szerint az a max. pulzusod, aminél nem ver többet a szíved percenként.


De ezzel nem kell nagyon foglalkoznod, ha csak így hétvégente futsz a futás öröméért. Pulzusszám-edzéseket mindig valamilyen céllal csinál az ember (pl. teljesítménynövelés vagy fogyás), neked ha ilyen céljaid nincsenek, akkor max. elvagy ezzel az értékkel, mint kisgyerek az új játékával. (Ez persze nem azt jelenti, hogy az óra többi funkciója ne lenne hasznos számodra.)

2021. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Ez a cadence lock érdekes. De azért nem gondolom, hogy az lenne az oka, mert kipróbáltam spinningen is, és ott is felszökött, vissza kellett vennem a megszokott intenzitásból és lájtosan tekerni.
2021. febr. 25. 19:54
 6/44 anonim ***** válasza:
62%
Ez a legrosszabb, amit tehetsz, hogy az óra miatt visszaveszel. Inkább kapcsold ki ezt a figyelmeztető funkciót. Hidd el, hogy a tested jobban tudja, mint az órád.
2021. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazatok van, de nem akarom túlterhelni a szívemet, főleg hogy van egy kis túlsúlyom is ami szintén teher a szívnek.
2021. febr. 25. 20:07
 8/44 anonim ***** válasza:

Inkább fuss 2 naponta alacsonyabb pulzuson. A csak hétvégi edzésnél természetes, hogy magas pulzust produkálsz, hiszen mire újra mész, a szervezeted már el is felejtette az előző futást.

Fuss 7:00-ás vagy 7:15-ös ezreket! 1-2 hét után azt fogod észervenni, hogy ugyanazt a tempót tudod, de alacsonyabb pulzuson.

Aztán el fogsz jutni oda is, hogy megy a 6:45 alacsonyabb pulzuson.

2021. febr. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdtem futni, hátööö... 9 perces kilométereket, kb. 140-150-es pulzussal.

Most 6 perceseket futok, 130-140-es pulzussal.

Csak a kettő közt eltel egy év, és heti 4x futok. Szerintem ez a titka. Ne add fel, fuss többet, ne erőltesd, és hozzá fogsz edződni.

Még annyi, hogy én vettem egy mellkaspántot az órához, pontosabban mér.

2021. febr. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Valóban hetente egyszer futok, a hülye nyolcórai korlátozás miatt csak úgy van időm. De hét közben kétszer, néha háromszor is akár megdolgoztatom a szívemet. Spinningelek illetve van egy boksz zsákunk azt is szoktam püfölni. Bár lehet, hogy ezek a közelébe sem érnek a futásnak, már a szív terhelése szempontjából.

Köszönöm, megpróbálom a lassú futást, de tartok tőle, hogy nekem az már gyaloglás lesz, mire lemegy 140-re. :(((

2021. febr. 26. 07:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!