Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vegyek?

Milyen kerékpárt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Biztos volt már nem egy ilyen kérdés de eltérőek az igények ezért írom ki.

Kerékpart szeretnénk vásárolni egy női egy férfi.

Méreteinkhez 17-18" illetve 21-22" vázméret lenne az ideális az általános táblázat szerint. Erdei túrázni valamint betonon bicajozni szeretnénk leginkább. Fejenként maximum 150.000Ft-ot szánunk rá. Mit érdemes megvenni hogy ár/érték arányban is jól járjunk és ha később fejlesztenénk a gépeket arra is legyen lehetőségünk?



2021. márc. 28. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Trekking.

Újonnan nagy választék nincs ennyiért és ami van az is gyenge minőségű, több bajotok lenne vele, mint amennyi örömötök. Használtat javasolnék. Tudom, nem értetek hozzá, nem is kell. Kinéztek egyet, megbeszélitek az eladóval, hogy egy kerékpár szerviznél találkozzatok és a szervizben megnézetitek a kerékpárt, hogy miket kellene javítani vagy cserélni, mennyibe kerülne és eldöntöd, hogy érdemes-e megvenni. 1-2ezer Ft-ért biztosan átnézik nagyjából (de valószínúleg ingyen is), annyit megér ha már rászánsz 150ezret.

2021. márc. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én "ősmontit" vennék a helyetekben, 2000környéki, előtti 26" montikbol már elég jókat ki lehet fogni 50.000körül is... aztán ha komolyan gondoljátok a bringázást, lehet gyűjtögetni komolyabb bringákra...

Sajnos amilyen mélyrepülésben van a forint, eljutottunk odáig, hogy mai bringáknál már 200ezres kategóriában is csak a legalja van újak között.

2021. márc. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerintetek ha vegyes használatra vennénk bringát túrázni is meg csak helyben a bicaj utat koptatni a parton valóban nem érdemes montiban gondolkodni hanem cross trekkingben? nekem a montik jobban tetszenek de sokan mondják az ismerettségi körünkben hogy a rajta lévő gumi miatt nagyon nehéz lenne a haladás meg az valójában hegyi kerékpár hegyi utakra van tervezve

2021. ápr. 2. 21:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kis megszallottságom, most hétvegen lett meg számszerűen a 40. Bringám, igaz ebböl 35 k9nkrétan gyűjtői darab.

Lenyeg a lényeg van szerencsem minden féléhez, van mtb, fatbike, 29", 27.5, 26, van országútim, trekkingem, van mindenem, meg rekumbens 3kerekűm is. Lenyeg a lenyeg en 90es években voltam 10enéves, nemem a 90es évekbeli acelvázas ősmontik a kedvenceim, ezt is választom szinte mindig, van egy GT zaskar 1995-ösöm, ez volt konkrétan az a modell amire 10enevesen nyalcsorgatva elvezkedtem a helyi bringaboltban, dehát szüleim soha nem engedhettek volna meg maguknak, 3 éve meg gyakorlatilag utánamdobták egy piacon...

Én mindig minden körülmenyek között inkább a mtb-t választom, abból is a 26" mert azt szeretem hajtani, számomra az jelenti a biciklit.

Aki szerint meg "nehéz hajtani" egy mtb-t, na ilyenkor mindig ez az ősmontis videó jut eszembe... f@$zt nehéz...

[link]

2021. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4. a "nehéz" relatív. Egy országútihoz képest nehéz. Egy fatbike-hoz képest könnyű... A kérdező kezdő. Ha nincs szüksége ahhoz, amit ő tervez mtb-ra, akkor minek vegyen mtb-t? Túrázáshoz, néha salakos, földes úton, de főleg országúton nincs szüksége mtb-ra.
2021. ápr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" Ha nincs szüksége ahhoz, amit ő tervez mtb-ra, akkor minek vegyen mtb-t?"


Akkor most idézem a kérdető saját válaszával:


"nekem a montik jobban tetszenek"

...


Akkor most visszakerdezek...

Minek vegyen cross/trekkinget, ha neki az mtb tetszik?...

2021. ápr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert ha nekem pl. a mtb-k tetszenek, de városi használatra keresek biciklit, akkor semmi értelme mtb-t venni. Vagy hiába tetszenek nekem az országúti kerékpárok, ha én terepen használatra keresek biciklit.

Lehet úgy is venni biciklit, hogy mi tetszik, meg úgy is, hogy mi a praktikusabb arra a célra, amire használni akarom.

A kérdező főleg erdei túrázásra valamint betonon bicajozásra keres kerékpárt. Nem hegyekben, köveken akar, vagy lefelé száguldozni erdei lejtőkön, hanem kényelmes túrázásra használná, aszfalton és erdőben. Erre lehet venni mtb-t, sőt, akár országútit is, de a trekking a legpraktikusabb.

2021. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!