Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országútival mennyire lehet...

Országútival mennyire lehet "vadul" menni?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy még egy országútit sem próbáltam ki, de mountain bike után ránézésre kicsit ijesztően néz ki számomra ez a nagyon vékony gumi, amin semmi mintázat nincs. Úgy néz ki mint ami elcsúszik mindenen meg nagyon óvatosan kell vele menni meg ilyesmi.
2021. ápr. 3. 23:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva... Mármint az a durva, hogy tegnap, most már tegnap előtt lakott területen belül 50-nel mentem kocsival és úgy negelőzött egy országúti, hogy csak pislogtam... És teljesen stabil volt még ilyen sebességnél is. Én MTB-ztem, nekem sincs személyes tapasztalatom országutival, de ha jók az útviszonyok, akkor biztosan stabilak és nagyon-nagyon vyorsan lehet vele menni.
2021. ápr. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én videókon attól vagyok rosszul, mikor jönnek le 70-80-al egy hegyről és döntögetik a kanyarokban szakadék mellett. Én mindig attól félnék hogy valami kavicsokon megcsúszik vagy valami
2021. ápr. 4. 00:57
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez benne van.
2021. ápr. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A Cenz Ura ***** válasza:
nekem csak trekkingem volt ilyen outi gumis de nagyon ment, csúszni nem csúszik csak rázott
2021. ápr. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én csak ritkán mentem aszfaltos kerékpártúrára, de akkor 90-120km-t tekertem egybe. Inkább a tereptúrázást szerettem az erdőkben. Trekking kerékpárt csak egyszer próbáltam kb.: 2km-en jó úton. Azzal is lehet hasítani, de terepen vagy (magyar viszonylatot nézve) normál úton nem próbáltam soha :(
2021. ápr. 4. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A mountain bike egy terepjáró, az országúti egy sportautó. Ahhoz, hogy kihasználd a lehetőségeit, megfelelő sofőr kell. Terepjáróval is fel lehet borulni és sportautóval is el lehet repülni egy kanyarban. A videókon olyan bicikliseket látsz, akik a Forma1-es pilóták szintjén vannak, azért tudnak 80-nal lefelé menni és bevenni a kanyarokat. Normális ember nem így megy országútival. A gumi tapadása aszfalton nem a mintázattól függ, nézd meg a Forma1-es autókat, teljesen sima a gumijuk.
2021. ápr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Lehet hogy mar mentem nalunk az utcanka a lejton70-nel? :D
2021. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Fedobtam a lovamra egy pár virsli gumit,higy turázgassak. És nem csúszik pedig nem sok minta van rajta. Ha szigorüan nèzzük jobban tapad, nem csak a kis bütykökön mint a mtb gumik.
2021. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Lehet velük vadulni csak ésszel.ott nincs hibára lehetőség mert a technika hamar megadja magát. A virsligumi és a aero felni nem tűri 90 helyett 80°os szögben érszle egy 1méteres ugrató után.

Erösek az alaktrészek de csak 1 terhelés irányába....ilyen dolgok figyelembe vételevel gyakorlatilag triálozhatsz is velük.

2021. ápr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#6!


Kicsit bonyolultabb a slick viselkedése. F1-ben is voltak bordázott gumik. Ezek hamarabb csúsztak meg, mert kisebb volt a felületük, viszont könnyebben meg lehetett fogni. A slick tovább tapad, de ha elindul, akkor vége a mókának.


Amikor Dobogóről jövök le aszfalton montival, akkor a Dobkő vége tábla utáni első kanyarig elhűznak mellettem outival. Kétbükkfáig, a kanyargós részen viszont sokkal gyorsabb vagyok. Bejátszik még az út minősége is, mert montival gond nélkül megyek át az úthibákon.


Volt 1.5-ös slick gumim montira és nagyon nem volt tapadása. Vettem a könnyebbet, ami csak 1.0 volt és sokkal jobban tapadt. Nagyon sokat jelent a gumi anyaga. Az outimon egy olcsóbb külső van és kevébé tapad, mint a 26x1.0-ás külső.

Lassabb a kanyartempóm, mert mászik a bringa eleje és fékezésnél is könnyebben megcsúszik.

2021. ápr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!