Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpáron láncot...

Országúti kerékpáron láncot csak sorral együtt lehet cserélni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 26. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem
2021. ápr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, de (nemcsak outin) így szokás - mert átlagos bicajosok jól elkoptatják a fogaskoszorút is, mire elviszik szervizbe a bringát.
2021. ápr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyit mentél vele, mennyire kopott már a sor.
2021. ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

[link]

Igazából ez a "gondom" hogy mintha túl hangosan futna a lánc ahogy tekerem

Vagy ez így jó? (csak azért tettem fel youtube-ra hogy betudjam ide másolni)

2021. ápr. 26. 15:08
 5/15 anonim ***** válasza:
Minden lánc ad hangot. A kopást meg a nyúlást kell nézni. Ha már megugrik a lánc, akkor mehet minden a kukába.
2021. ápr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az egyik szervizben azt mondták cserélni kell, elmentem egy másikban ott meg mondták hogy nincs ennek semmi baja
2021. ápr. 26. 22:52
 7/15 anonim ***** válasza:

Szervize válogatja,higy mut mondanak.

Én mindent cserélek ha cserélek. Persze egészségesebb lenne 3,4láncot használni vetésforgoban,de annak csak valami balesetkor van igazi előnye. Egy idő után már akkor sem.


Az hogy milyen hangos neked kellene tudnod. Az előző az mennyire volt az?

2021. ápr. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Wadmalac ***** válasza:

Váltsál fel elöl a legnagyobb tárcsára. Fogjál meg egy láncszemet valahol a körülfogott rész közepe táján és próbáld meg, milyen magasan tudod két ujjal kiemelni a lánckerékből. Ha kb. 3 mm-nél többet fel tudsz rajta emelni, akkor vagy a láncod, vagy a lánckerék már túl kopott, nyúlt.

Azért ha a lánckerék az, az látszik szemre is, tehát, ha fix, hogy a lánc a hunyó, akkor az már bizony cserés.

Persze az igazi egy Rohloff vagy hasonló láncnyúlás-mérő lenne, szervizekben szokott lenni.

Bizonyos nyúlás felett már tuti, hogy sorcsere is kell.

Megteheted, hogy először csak láncot cserélsz és ha úgy nem lesz hangos, nem is ugrik, jól is vált, akkor a sorcsere nem kell.

2021. ápr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Váltásnál nem ugrál meg semmi, eddig is ezt a láncot használtam és nekem nem tűnt hogy ennyire hangos lett volna, talán úgy 1 hete vettem észre mintha hangosabb lenne
2021. ápr. 27. 15:05
 10/15 Wadmalac ***** válasza:
Nem csak kenéshiány vagy váltógörgő probléma?
2021. ápr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!