Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Háromkerekű bicikli időseknek...

Háromkerekű bicikli időseknek - kinek van ezzel tapasztalata, esetleg ajánlanátok-e konkrét típust, ill. hogy hol érdemes nézni?

Figyelt kérdés

Egy idős rokonnak kellene aki nagyon szeret(ett) biciklizni de már nem tud fel/leszállni kétkerekűről.

Tudtok olyan háromkerekűt, aminek elől van a 2 kereke (jobban érezni, hol fér el) ? Bármilyen más tapasztalat, jó tanács érdekel.



2021. ápr. 28. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát én ilyet még csak motort láttam.... Mármint hogy elől van a két kerék... felnőtt-tricikliken hátul van a két kerék - már csak stabilitási szempontból is ez a jobb!


[link]

2021. ápr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

itt (is) nézz körül:

[link]


Elektromos tricikli néven keresd ezeket a járműveket.

Az elöl két kerékkel rendelkező járművek általávan drágábbak a műszaki megoldás miatt.

Érdemes rokkantaknak való elektromos járműveket is nézni! Vannak azokból 4 kerekűek is.


A költségvetésbe érdemes belevenni az akkumulátor-csere árát.... néhány év múlva az bizony meg fog dögleni és nem olcsó újatt venni, vagy felújítani.

2021. ápr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2-es: köszi, de nem ilyesmire gondoltam. Egyrészt messze drágábbak, mint amennyit erre rá tudunk szánni, másrészt a lényeg pont a mozgás lenne - szegény bácsi járni a forgója miatt alig tud, de egészen idáig szinte minden nap legalább 1 órát biciklizett, hogy fitten tartsa magát, csak a közelmúltban kétszer elesett amikor hirtelen meg kellett állnia és az elindulás is egyre nehezebben megy kétkerekűvel.

Ilyeneket nézegettünk: [link] - lehet, hogy végül ez lesz, ennél az az aggodalom, hogy náluk (kisváros) a bicikliút a járdán van, és ha az egyik hátsó kerék leugrik a járdaszegélyről, nagy borulás lehet belőle. Ezért lenne fontos, hogy lehessen érezni a szélességét.

2021. ápr. 28. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:

ja értem, nem elektromos kell....

Akkor vegyetek sima triciklit. Olyanból nem is láttam aminek elöl lenne két kereke....

Megint mondom: a kér kormányzott kerékhez komoly konstrukció kell, ezért sokkal drágáaak ha gyáltalán lehet kapni. Az 1 első és 2 hátós kerekes kerékpár építése 100x olcsóbb!

Nálunk van egy néni aki ilyen campighoz hasonló, de hátul két kerekes járgánnyal jár, tök jól nyomja. :)

Ha a költséghatékonyság a cél, akkor lehet vásárolni használtan is

2021. ápr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Sajnos az általad keresett kerékpárok (rekumbens) ára jóval magasabb az átlagosnál. Egyetlen hazai forgalmazó van: www.ambringa.hu tadpole típus a menüben:

[link]


A HP Velotechnik gyárt kifejezetten időseknek is kiegészítőket hozzá, konfigurálható:

[link]


további gyártók:

[link]

2021. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös: fennebb már leírtam, amikor valaki 400e-es megoldást javasolt, hogy az messze drága, erre javasolsz itt egy olyat, amiből a legolcsóbb 1.4m...

időközben vettünk egy Csepel hagyományos 3 kerekűt - ez az ami több helyen is kapható és a költségvetésbe is belefért.

(egyébként a Praktiker is árul felnőtt triciklit, azt is megnéztem de a Csepel jobb konstrukciónak tűnik).

2021. máj. 3. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!