Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rá lehet állítani a régi...

Rá lehet állítani a régi láncot az új koszorú sorra?

Figyelt kérdés
Tegnap lecseréltem a koszorú sort a hátsó felnin, mert elkopott, viszont most van egy kis daráló érzés a legnagyobb fokozatnál. A láncot is illene lecserélni, tudom, de rá lehet állítani az új sorra a régi láncot, hogy ne reszeljen? Még nem próbáltam meg állítani rajta a hátsó váltónál csak össze raktam, és mentem egy kört kipróbálni, vált minden fokozatra.

2021. máj. 5. 13:01
 1/4 A Cenz Ura ***** válasza:

igen, minden láncszemen van egy kis állítócsavar azt meg kell húzni

😂😂😂

2021. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ugyanannyi sebességfokozathoz való a lánc, akkor működik. Daráló hang lehet a megnyúlt lánctól vagy a váltó rosszul van beállítva. Vegyél láncnyúlásmérőt és ellenőrizd le vele, pár 100 Ft.
2021. máj. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Majd elkoptatja a sort, és akkor nem darál. Sort és láncot együtt cserélünk, kivéve ha a láncot időben, max. 0,75%-os nyúlásnál kicseréled.
2021. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hypno ***** válasza:

A darálás inkább a rosszul beállított váltó miatt van.

Jellemzően akkor szokott előjönni, ha nagyon keresztbe fut a lánc.

2021. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!