Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » E-bike! Megoldható, hogy...

E-bike! Megoldható, hogy vidékről felmenjek vele Pestre rendszeresen dolgozni (és vissza)?

Figyelt kérdés

Például ezzel: [link]


Elvileg a legmagasabb fokozatban elektromosan meg tud tenni 92 kilométert, a legkisebb fokozatban pedig 185-öt...

És ugyebár lehet hajtani lábbal is mint egy hagyományos kerékpárt.


Én “vidékről” olyan 75 kilométeres utat tennék meg a munkahelyemig és ott 8 és félórán keresztül lenne lehetőség tölteni...

Nyílván autópályára nem lehet ilyennel felmenni, hiszen nem képes a 70km/h sebességet tartani és nincs meg 40 lóerő sem...

Ez a 75 km. az autópálya elkerülésével jön ki.


Az érdekelne, hogy mennyire lenne durva a forgalomban ilyennel menni nap mint nap...

Ti mit gondoltok?



2021. máj. 5. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

Napi 2x 75 km-t bicajozni...????


Irreális!

2021. máj. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
max. 25 kmh-val tudsz menni, tehát napi 2x3 óránál is többet tekernél...? Mert ugye nem mindig lehet full speed-en menni...
2021. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

A forgalomra vonatkozó kérdéseből az következik, hogy nem vagy (rutinos) bringás.

Nem a forgalom a probléma, hanem a napi 2x3 óra tekerés. Max rásegítéssel el fogsz fáradni. És nem csak fizikailag, hanem fejben is, mert rutintalan vagy.

2021. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Hàt ez sok
2021. máj. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem azért nem mehetsz autópályára mert nem elég gyors, hanem azért, mert kerékpár!

Az árából 2 évi bérletet vehetsz tömegközlekedésre és ebben még nincs benne a munkáltató által törvényileg biztosított munkába járási költségtérítés.... Ha aztmis beleszámoljuk akkor 8-9 évi bejárási költség egy ilyen kerékpár ára.


Aztán számljuk a karbantartást!

Gyakorlatilag heti 2 alkalommal kellene a láncot és a hajtást karban tartani ekkora futásteljesítménynél! De heti legalább 1 teljes tisztítás és újrakenés szakszerűen! Nem csak kicsit leporolni és megolajozni!

1-2 Havonta kellene teljes hajtás és lánccsere!

Kb 3-4 havonta új gumiszett


évi 36ezer km futásteljesítmény....

10 lánc, 2 csapágyszett, 3-4 hajtómű és lánckeréksor, 1-2 kazetta, stb. nem is tudom sorolni mit kellene cserélni ennyi km után.


ez még autóval is drága.

2021. máj. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem 540 wattórás aksijú van. 40 kilométernél még többet nem mentem vele. Azon kb. leszívja az aksi 2/3-át. (kijelzőn marad a 6 csíkból 2) Elméletileg kell hogy menjen 60 km-t. A tied kb 30%-al nagyobb kapacitású az talán elmegy 80 km-t. De a hatótáv sokminddentől függ. Emelkedők. Milyen gyorsan mész. Mennyi rásegítést veszel igénybe. A 180 kilométeret felejtsd el.

A 100-at is. Nekem új a pedelekem. Ahogy öregszik veszít az akksi a kapacitásából. Az enyémbe 500 euró egy új cseredarab. Nagyon szeretem.

Országúton nem mernék hajtani. Városban vagy kerékpárúton használom. 150 kilométert nem mentem soha 1 nap. Az enyémnél a rásegítés 25 km/h -nál leszabályoz. Az egy irányba 3 óra. 6 óra nyeregben? Nincs az a Segg.

2021. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6!


Valószínűleg fullon megy nálad a rásegítés. 60 km még sima bringával sem olyan sok.

2021. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

7

Nem megy fullon. 15-20 km/h között szoktam haladni. Nyomom is, hogy mozogjak egy kicsit. A gép 24 kg. 10-el több mint a normál. Saját erőből rásegítés nélkül sík úton 10-15 km/h között tudom tekerni. (A villanymotrot ha bekapcsolás nélkül tekered, akkor is van némi ellenálása) Nem vagyok sem fiatal sem könnyű. 100 kg. Hegyen lakom oda a hagyományost csak feltolni tudom. Abban sokszor megfájdult a lábam ezért vettem pedeleket. Nem olyan sok az az 500 wattóra. 1 liter benzinben az autó motorjának hatásfokát figyelembe véve van kb. 3000 wattóra. Az 500 wattóra kb. megfelel 0.17 dl benzinnek. De inkább kevesebbnek mert a kerékpár motorja sem 100% hatásfokú.

2021. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8!


Mennyivel mennél, mentél sík úton normál bringával?

Azért fura nekem ez a 40-60 km, mert sokan azzal érvelnek az e-bike mellett, hogy messzebb tudnak menni.

2021. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9

Azon nincs sebességmérő, kb. 15-20-al. Tényleg messzebbre tudok pedelekkel jutni. Dombos helyen lakok. Ritkán bicajoztam. Úszni szoktam és sétálni. Amikor bezárták az uszodákat, akkor vettem. Nagyon rákaptam, ha jó idő van tekerek. Hétvégén lenyomtam 2x40 kilométert.

2021. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!