Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti bicikli nagy lesz...

Országúti bicikli nagy lesz nekem?

Figyelt kérdés
162 cm vagyok viszont a biciklim váz mérete 55cm, nagy lehet? Valahogy lehetne kompenzálni? Ajándékba kaptam…

2021. máj. 11. 23:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérd el a számlát, hogy a garanciát tudd intézni! (Amúgy is azt szokták mondani a boltokban, hogy 1 hét után menj vissza vele, hogy utána állítsanak.)

A boltban pedig próbáld becserélni egy kisebbre, mert neked kb. 46-os váz kell. Ezt csak fűrésszel lehet hozzád igazítani.

2021. máj. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem garanciális, külföldről van a váz, a többit meg az ismerősöm tette össze/rá, úgyhogy jah, nem kényelmetlen, mármint ha a lelépek a vázhoz nem ütöm be a nemi szervem, nem tudom miben tudna hátrány lenni.. ezért kérdeztem… köszönöm a választ!
2021. máj. 12. 08:44
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá megvallom, első biciklim nőként! Imádom, de olvastam hogy a magasságomhoz kisebb illene!
2021. máj. 12. 08:46
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom 43-as cipőt sem hordasz, pedig az sem kényelmetlen, hiszen nem szorít. :)

És XL-es ruhákat sem.

A bringa ennél kicsit bonyolultabb dolog.

Nem érsz el készelmesen semmit sem. Nem tudod mozgatni a súlyodat.


A váz új?

Ha igen (karbon), akkor le kell bontani a bringát és venni egy másik vázat. A nagyot pedig eladni.

Ha régi (alu, acél), akkor ugyanaz, mint az újnál, csak tized annyiba kerül, tehát nem tudod eladni jó pénzért, de olcsón veszel másik ilyet.


Ez a bringa nagyon nagy neked és olyan testhelyzetbe kényszerít, ami több szempontból sem egészséges.

Bemehetsz pár bringaboltba is megkérdezni, hogy mit javasolnak.

2021. máj. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, óriási ez a bringa neked!


170 cm vagyok, és 50-es trekking vázam van...

2021. máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nah közben lemértem, pontosan a bringa váz 53cm én 163 vagyok! Nő!

Rendben, hát szomorú vagyok

2021. máj. 12. 13:07
 7/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

A vázmagasság másodrendű, ha nem koppansz fel, jójaz.

De a vázmagassággal együtt jár a nagyobb ülés-kormány távolság is és AZZAL lesz a bajod.

Lehet ülés előretolással, rövid kormánystucnival valamit köszörülni rajta, de nem lehet majd tökéletesen kényelmesre belőni.

Derék- és karfájás, kényelmetlen kormányzás, fékezés, rossz szög a lábad és felsőtested közt, amit teljesítményrontó...


Nem mondom, hogy használhatatlan, de nem hiszem, hogy ilyen körülmények közt eléggé meg fogod szeretni a használatát.

És az baj, elveheti a kedved a tekeréstől.

2021. máj. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Már 2 hete használom napi szinten, egyenlőre nem érzem hogy rossz lenne! De lehet hosszú távon jön ez ki! Kényelmesnek kényelmes! De várok még kicsit, aztán max váz csere! Köszi!
2021. máj. 12. 13:30
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Már valószínűleg éreznéd, ha gond lenne.
2021. máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha hosszabb távon észlelsz kényelmetlenséget, mondom, kis ülés előre tolás, rövidebb stucni és újra próba.

Ha minden oké, maradhat.

2021. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!