Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mtb-t szeretnék venni, 180cm...

Mtb-t szeretnék venni, 180cm vagyok, milyen vázméretet válasszak? A 26-os kerék szerintetek túl kicsi montyhoz?

Figyelt kérdés

A 29-es felniű bicók nekem már túl nagyok, a 27,5-s felni számomra a legszimpatikusabb, viszont használtan az elég ritka, és ha jól láttam a vázméretük meg túl kicsi.

Vagy ne gondoljam túl ennyire?

A segítséget előre is köszönöm!:)



2021. máj. 18. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl nagy a 29-es.

Bármelyik kerékméretű bringát választhatod.

Mindegyikből van a magasságodhoz való váz, de a 27.5 tényleg nem a legelterjedtebb.

2021. máj. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem kicsi , terepre aportra az az ideális . Ha sokat mész városban betonon slick max 1,75 méretűt tegyél rá . Trekkingre országútira 27,5 - 29 való ...
2021. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A 26-os már a múlt. Nem azt mondom, hogy rossz, de kihalófélben van, és egyre kevesebbet érnek a használt piacon. Ez mondjuk előny, amikor veszed, de később még nehezebb lesz eladni.

Új bringákon már csak a dirt bringákon van 26-os kerék, vagy a nagyon alja "tescos" gépeken. Én 27,5 vagy 29-est vennék, amelyikből találnék jobbat használtan a megfelelő vázmérettel. A méretezés típustól függ, rá kell keresni a gyári mérettáblára. Mivel a vázak kialakítása már elég eltérő, így gyakran nem cm-ben adják meg, mert nem értelmezhetők rájuk a tradicionális méretezések. Inkább S, M, L, XL méretek vannak, és létezik hozzájuk mérettáblázat.

2021. máj. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A biciklit leginkább városi használatra használnám, de nyáron sokat szeretnék menni hegyi valamint síkabb terepű túrákra is. Erre a "vegyes" felhasználásra is inkább a nagyobb kerekeket ajánlanátok?:)
2021. máj. 19. 00:48
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha nagyon sok pénzt rá tudsz szánni, akkor vegyél 2-3 bringát.

Ha csak sok pénzt tudsz rászánni, akkor vegyél egy 500e feletti 29-est.

Ha kevés pénzed van rá, akkor kerüld el az 1x hajtású 29-ket, mert azokon nem lesz elég szélés áttétel.


Városba totál felesleges a 29-es. Sőt, még hátrány is, mert azokon széles kormány van.

Én 29-es montival nem szeretek városban menni. 26-os montival legalább 100x felmentem aszfalton Dobogókőre. A 29-essel már egyszer sem. Azzal csak terepen.

26-ossal kitekerek bármikor a Börzsöny lábához és montizok egyet, majd vissza. De a 29-essel semmi kedvem a széles kormánnyal menni a 2-esen. Ott nem az zavar, hogy nehezen férnek el mellettem az autók, hanem aeroban nagyon rossz.


Terepen jobb a 29-es, de terep alatt köves, gyökeres részeket értek.

2021. máj. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4: inkább trekkinget nézz ilyen felhasználásra....
2021. máj. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5-ös!

Miért lenne baj a széles kormány?:D

2021. máj. 19. 17:48
 8/13 A kérdező kommentje:

Jaaértem

Nehezen férnek el mellettem a kocsik..hát az engem pont nem érdekel mondjuk

2021. máj. 19. 17:52
 9/13 anonim ***** válasza:
Szélben nem midegy, hogy mekkora vitorla vagy. :)
2021. máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyik válaszoló ajánlotta a trekkinget..nem is rossz ötlet
2021. máj. 19. 18:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!