Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Legpuhább, legkényelmesebb...

Legpuhább, legkényelmesebb ülések 29-er mountain bike-ra melyek? Ülés ami nem 2000 forintos Crivit "puhaságú" (hanem valóban kényelmes lesz 80-120 km-es túrákon), de azért nem is 25-30 eFt, hanem attól olcsóbb. Vannak ilyenek, vagyis jó alternatívák?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek néhány nagyon kényelmes/puha ülés webshop-os linkjével!


Köszönöm szépen!



2021. máj. 27. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a puha ülés lesz kényelmes, hanem ami jó helyen támaszt és jól van beállítva. Semmi köze ennek a puhasághoz. Sok nyerget kipróbáltam már, nekem most ez a legkényelmesebb, talán látszik rajta, hogy nincs túlpárnázva. De 140 km után sincs semmi bajom rajta, pedig elég súlyos vagyok. [link]
2021. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kis távolságon kényelmes a puha, széles ülés. Nagy távolságon, ha elég edzett vagy már, a nyereg csak a súlyod egy részét tartja, és itt már nem jó, ha túl puha (de jó helyen kell alátámasztania). Viszont ha nem vagy elég edzett, elfárad a lábad és már túl nagy súllyal ülsz a nyergen, akkor mindenképp kényelmetlen lesz. Tipikus tavaszi probléma, hogy a tavaly még tökéletes nyereg a télen kényelmetlenné vált. Ilyenkor újra meg kell edződni, kisebb távokat menni addig, és a tavaly már jól beállított nyerget nem ajánlott piszkálni.
2021. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekemvis a keskeny sportnyereg vált be.


55N

2021. máj. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nekem viszont csak a kényelmes, puha (nem feltétlen széles, hanem kényelmes, kipárnázott) ülés az, aminél nem érzem elképesztően fájdalmasnak az utolsó húsz-harminc kilométereket. Országútimon is Selle Italia X1-es volt, sokan sok jót mondtak róla - ki kellett vágnom.

Puhább jobb.

Csak kérdés melyek (nem (vagy nem túl) szélesek) a legkényelmesebbek, mindeközben nem kerülnek kisebb vagyonokba.


Ilyen ülések webshop linkjeit (legalább néhányat, amik valóban kényelmesek) be tudnátok linkelni?

2021. máj. 27. 16:00
 5/14 TR75 ***** válasza:

A neked kényelmes bringanyereg kiválasztása hosszabb folyamat (bár persze elsőre is ráhibázhatsz), valószínűleg nem úszod meg hibás választás nélkül.

Ha lehetőséged van, keress olyan boltot, ahol kipróbálhatod a nyerget (jellemzően le kell tenned a nyereg árát, elviheted, kipróbálhatod akár hosszabb távon is, ha nem jó, visszaviheted és visszaadják a pénzt). Mi ajánlhatunk mindenféle csilli-villi cuccokat, de a te hátsód dönt majd, hogy neki mi a kényelmes.

A helyes szélességet viszont te is megtalálhatod: leteszel egy polifoam matracot a földre, ráülsz, aztán 1-2 perc után a matracon a két ülőgumó közötti távolságot leméred a bemélyedések alapján. Ez lesz a nyerged szélessége.

De hogy egyet ajánljak is, akár kiindulásnak is, a Selle Monte Grappa Argo nyergét sokan dicsérik, nekem is az van fenn a gravelemen.

[link]

Nekem kényelmes, bár néha fészkelődnöm kell rajta, ha hosszabbat megyek (40-50 kilométer). Egy igazi hátrányát találom, ez pedig az, hogy ha valaki szeret alacsonyabb fokozatban, magas fordulatszámmal tekerni, akkor sok energiát elvesz a nyereg rugalmassága. Én konkrétan azt érzem, hogy ilyenkor pattogok a nyergen.

Viszont olcsó (5-6000 körül van az ára), tapasztalatom szerint jól bírja a gyűrődést, nem buksz sokat, ha kipróbálod, és nem jön be.

Amúgy a testbike-on nézelődhetsz, sokan írnak véleményt nyergekről is, kiindulási pontnak megfelelő, amit ott olvasol.

Aztán persze van olyan lehetőség is (azt nem tudom, hogy vajon Magyarországon is), hogy személyre szabott nyerget készíttetsz. Leveszik a méreteidet, megkérdezik, mire kell, hogy szoktál tekerni, és készítenek egyet. Drágán.

Egyébként meg fogsz lepődni, a Lidlben kapható Wittkop Medicus nyergek egyáltalán nem rosszak.

2021. máj. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Pont most akartam írni, hogy a Lidl-ben nem Crivit nyerget árulnak, hanem Wittkopf-ot, ami eszelősen jó áron van ott..... Összehasonlítva a netes EUR-os árakkal..

És a minőség is rendben van!

2021. máj. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy jó, betétes nadrág kell és egy megfelelő nyereg. Nem puha.

Én a legfapadosabb 135-140 grammos Selle Italia SLR nyergekkel mentem 100 km-es montizásokra.

De szinte bármilyen nyergen jól érzem magam. Egyszer volt gondom a nyereggel: Amikor elfordult és nem vízszintesen állt.

Akik renszeresen tekernek, azonak minden nyereg megfelelő. Mert a bringájuk jól be van állítva.

2021. máj. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A valagadhoz vegyél nyerget!

Az ülőgumóid távolságához vegyél nyerget!

Ez a legfontosabb!!

Nem a puhaság!

Aztán vegyél egy normális betétes kerékpáros nadrágot, alsónadrágot!

aztán amikor elmész kerékpározni akkor 40-50 km után ciseld el a fájdalmat!

Ugyanis a legjobb nyergek és a legjobb kerékpáros nacik sem tudják a sejhajodat tehermentesíteni!

Értsd: fájni fog!

Szokj hozzá! :)

Akinek 80-120 km után sem fáj a valaga annak odaadom a havi bevételem! Jelentkezés priviben! :D

2021. máj. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8!


Küldhetem a számlaszámomat?

Remélem sokat keresel. :D


Nagyon sokat számít, hogy hogyan ülsz a bringán. Tehát maga a bringa geometriája is meghatározza, hogy a súlyod hány százalékát kell a nyeregnek tartania.

Aztán jön még az, hogy mennyire dolgozol vagy csak csücsülsz a nyergen.

És az sem mindegy, hogy az a 100 km sík aszfalton van-e vagy hegyen, terepen. Előbbinél végig ugyanabban a pózban ülsz a bringán.

2021. máj. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Remélem sokat keresel. :D"

54k a rokkantnyugdíjam :D

nem, nem vicc!! tényleg annyi!

2021. máj. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!